Reklama r2m

 

Gryfus: rowerowy rajd na Nowy Rok

Gryfus: rowerowy rajd na Nowy Rok

Rowerzyści przywitali Nowy Rok tradycyjnym rajdem nad jezioro Świdwie

Już od wielu lat miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina, Polic, Dobrej, Mierzyna oraz wielu innych miejscowości Pomorza Zachodniego witają Nowy Rok tradycyjnym rajdem nad jezioro Świdwie. Lekki wiatr i temperatura na poziomie 6 stopni Celsjusza nie odstraszyły rowerzystów i w liczbie blisko stu podążali przez Puszczę Wkrzańską nad jezioro Świdwie. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Uczestnicy rajdu pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej. Rajd odbył się na terenie trzech gmin: Szczecin, Police oraz Dobra. Była to już siódma edycja wydarzenia i bez wątpienia Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie stał się wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez rowerowych na Pomorzu Zachodnim.

Po dotarciu do Rezerwatu Świdwie Wojciech Ciżek – członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, wzniósł symboliczny toast bezalkoholowym szampanem i złożył życzenia uczestniczącym w rajdzie rowerzystom. Następnie przy ognisku rowerzyści rozmawiali o planach swoich wycieczek i wypraw rowerowych na rok 2020.

"Rok 2020 ma w sobie ukryty rower, więc będzie to rok rowerowy. Duża frekwencja na rajdzie zapowiada, że przed nami kolejny wspaniały rok pełen rajdów, wypraw, szkoleń oraz działań charytatywnych. Cieszymy się ogromnie, że działalność klubu wspiera coraz więcej wolontariuszy bez których nie bylibyśmy w stanie na tak dużą skalę organizować naszych największych wydarzeń" - powiedział Wojciech Ciżek - członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

"Rok 2019 był bez wątpienia najlepszym i najbardziej intensywnym czasem w historii Szczecińskiego Klubu Rowerowego. Poza organizacją tradycyjnych wypraw rowerowych klub zorganizował wiele rajdów rodzinnych, szkolenia z pierwszej pomocy, szkolenia serwisowe, szkolenia mające na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa i przepisów z zakresu Kodeksu Drogowego (we współpracy z policją) oraz zaangażował się w działalność charytatywną. Postanowiliśmy się podzielić naszą wiedzą i wydaliśmy poradnik rowerowy "Turystyka rowerowa", który jest bezpłatny i dostępny dla każdego zainteresowanego rowerzysty” – powiedział Michał Rachowski – członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. 


Info: komunikat prasowy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s