Reklama r2m

 

I Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra

Gryfus podsumowuje jeden rajd w Gminie Dobra i zaprasza na kolejny


Kilka dni temu przekazaliśmy własną skróconą relację wraz z fotogalerią z Pierwszego Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Gminie Dobra.

Teraz prezentujemy podsumowanie tego rajdu przez organizatora - Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, który już zaprasza na... kolejny rajd w Gminie Dobra - V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy.

 


W niedzielę (6 czerwca) odbył się Pierwszy Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Ponad 150 miłośników turystyki rowerowej zgromadziło się na starcie rajdu w Mierzynie.

 

 

Rowerzyści pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Gminy Dobra. Przejazd uczestników zgromadzenia tradycyjnie zabezpieczali policjanci z Mierzyna, Polic i Szczecina, Straż Gminna z Gminy Dobra oraz Straż Miejska ze Szczecina. Organizatorzy wyrazili gorące podziękowania służbom mundurowym za bezpieczne przeprowadzenie grupy rowerzystów.

W wydarzeniu uczestniczyły także dzieci stąd rowerzyści poruszali się w bardzo spokojnym tempie ze średnią 10 km/h. Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w wydarzeniu. Poza konkursami sprawnościowymi odbyły się także konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

 

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotacje z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji. Wydarzenie wsparły także firmy: DGS Poland (Demant Szczecin) oraz ASP-Tech. Udział w wydarzeniu był dla uczestników bezpłatny.
Dzięki pozyskanym środkom uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale, kamizelki rowerowe oraz odblaski. Z pozyskanych funduszy zakupione zostały także nagrody dla uczestników konkursów oraz został przygotowany poczęstunek na placu zabaw w Buku.

Organizatorzy gorąco dziękują samorządom oraz firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Już dzisiaj Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie na V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27 czerwca 2021 roku. Wkrótce rozpoczną się zapisy na to wydarzenie, a szczegółowe informacje będą na bieżąco zamieszczane na stronie: https://www.facebook.com/gryfus.szczecin

 

Największą radością dla nas jako organizatorów był tak liczny udział dzieci w rajdzie. Wielu z nich jeszcze w trakcie rajdu pytało nas kiedy planujemy zorganizować kolejne rajdy rowerowe, bo bardzo lubią tą formę rodzinnego wypoczynku.” – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Będąc mieszkańcem Gminy Dobra cieszę się ogromnie, że jako Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zorganizowaliśmy rodzinny rajd rowerowy, który swoim zasięgiem objął niemal całą naszą gminę. Mam wielką nadzieję, że uda nam się kontynuować to wydarzenie w kolejnych latach.” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.


Info i foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama r6s