Reklama

 

Gryfus na szlaku rowerowym Odra-Nysa

Gryfus na szlaku rowerowym Odra-Nysa promował Pomorze Zachodnie

Wczoraj późnym wieczorem dotarła do Szczecina grupa kilkudziesięciu miłośników turystyki rowerowej, którzy podążając z Gór Izerskich szlakiem Odra - Nysa zachęcali napotkanych rowerzystów z Czech, Niemiec i Polski do odwiedzenia Pomorza Zachodniego.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus już od wielu lat we wrześniu organizuje rajd rowerowy po niezwykłym szlaku łączącym Góry Izerskie i Bałtyk.


W drodze do stolicy Pomorza Zachodniego rowerzyści pokonali ponad 500 kilometrów, odwiedzając m.in. Liberec, Zittau, Görlitz, Zgorzelec, Guben, Gubin, Frankfurt nad Odrą oraz Kostrzyn.  Uczestnicy rajdu delektowali się pięknem uroczych, bogatych w zabytki miejscowości, ale także podziwiali wiele obszarów chronionych o bogatym świecie zwierząt i roślin. Na trasie szczecińscy rowerzyści spotykali się z przedstawicielami lokalnych klubów rowerowych, którzy wkrótce przybędą na Pomorze Zachodnie na 10. Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Było to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie integrujące miłośników turystyki rowerowej z różnych regionów Polski.

Cykliści podczas swojej wyprawy promowali Szczecin oraz Pomorze Zachodnie i zapraszali napotkanych rowerzystów oraz mieszkańców Czech, Niemiec oraz Polski do odwiedzenia naszego regionu. Poza promocją Szczecina, klub stawia sobie za cel propagowanie turystyki rowerowej oraz zachęcanie innych osób do tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

"Cieszę się ogromnie, że coraz więcej Polaków odkrywa rower jako narzędzie do poznawania piękna świata, który nas otacza. Wycieczki, rajdy i wyprawy rowerowe cieszą się coraz większą popularnością. Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiła wzrost sprzedaży rowerów nawet o 150%, co przełożyło się także na wzrost zainteresowania turystyką rowerową. Widać, że samorządy coraz częściej widzą potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej i oddawane są do użytku nowe ścieżki rowerowe. Jesteśmy dumni, że Pomorze Zachodnie jest jednym z liderów rozwoju infrastruktury rowerowej w Polsce" - powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Info/foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama