Reklama r2m

 

Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra - zapraszamy!

Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra - zapraszamy!


W najbliższą sobotę (tj. 11 czerwca 2022 roku) odbędzie się Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami gminy.

Uczestnicy wydarzenia w bardzo spokojnym tempie (10 - 15 km/h) pokonają dystans około 30 kilometrów po urokliwych zakątkach Gminy Dobra. Rowerzyści odwiedzą m.in. takie miejscowości jak Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnica, Dobra, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze.

Miłośnicy turystyki rowerowej zgromadzą się na parkingu na Terenie Sportowo - Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie, gdzie będzie miało miejsce rozpoczęcie i zakończenie rajdu.

Po pokonaniu połowy planowanego dystansu zaplanowany jest dłuższy postój połączony z poczęstunkiem w miejscowości Buk. Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzą zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży uczestniczących w wydarzeniu.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotację z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji, a Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra pozyskała dotację z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dzięki pozyskanym środkom uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowe medale, kamizelki rowerowe oraz odblaski. Z pozyskanych funduszy zakupione zostaną także nagrody dla uczestników konkursów oraz zostanie przygotowany poczęstunek na placu zabaw w Buku.

Organizatorzy gorąco dziękują samorządom za wsparcie tej inicjatywy.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym dzieci, które ukończyły 8 rok życia i są w stanie w tempie około 10 – 15 km/h pokonać dystans 30 kilometrów. Uczestnictwo dzieci dozwolone wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy wymagają od uczestników rajdu obowiązkowej jazdy w kaskach.

 

Udział w rajdzie wymaga wcześniejszej bezpłatnej rejestracji na stronie https://mierzyn.pl/gryfus

Link do strony wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1208875143275121

Link do trasy: https://www.traseo.pl/trasa/drugi-rodzinny-rajd-rowerowy-po-gminiedobra


Info i foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s