Reklama r2m

 

V Rajd "Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem"

Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem - podsumowanie wydarzenia

W niedzielę miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina i okolic wybrali się na V Rodzinny Rajd Rowerowy Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem, który zorganizowali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Chociaż wydarzenie poprzedziły kilkugodzinne opady deszcze to w wydarzeniu wzięło udział blisko stu rowerzystów.

 

Uczestnicy rajdu pokonali około 34 kilometrów jadąc ścieżkami rowerowymi, drogami i szutrami przez teren trzech gmin: Szczecina, Polic i Dobrej. Przejazd zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna.

W drodze do Rezerwatu Świdwie do grupy, która wyjechała ze Szczecina dołączyła grupa z Polic i rowerzyści wspólnie dotarli do rezerwatu Świdwie, gdzie na rowerzystów czekały pamiątkowe medale, gorące napoje oraz przygotowane przez organizatorów ognisko. Następnie odbyły się konkursy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a zwycięzcy rywalizacji otrzymali akcesoria rowerowe.

Udział w rajdzie był bezpłatny, a wydarzenia mogło się odbyć dzięki dotacji pozyskanej przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus w ramach Programu Społecznik z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki pozyskanej dotacji organizatorzy mogli zakupić medale dla uczestników rajdu, nagrody dla zwycięzców konkursów oraz zapewnić gorące napoje.


"Bardzo się cieszę, że wśród uczestników rajdu było tak wiele dzieci, która z radością pokonywały kolejne kilometry w towarzystwie swoich rodziców i dziadków. Puszcza Wkrzańska jest niezwykłym miejscem, które coraz częściej staje się ulubiony miejsce wypoczynku mieszkańców Szczecina, Polic oraz Gminy Dobra. Na pewno dużym wyzwaniem jest dla nas trwająca epidemia koronawirusa SARS-CoV-2, ale przebywanie na świeżym powietrzu dodaje nam sił witalnych i wzmacnia naszą odporność wobec zagrożeń, które mamy wokół siebie. Przy zachowaniu wytycznych sanitarnych warto korzystać z tej formy aktywności" - powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://www.facebook.com/gryfus.szczecin

 

Reklama r6s