Reklama r2m

 

Dni Skandynawskie na rowerze z Gryfusem

Dni Skandynawskie na rowerze z Gryfusem


Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na rajd rowerowy do Kopenhagi organizowany w ramach obchodów Dni Skandynawskich w Szczecinie.

Wydarzenie, na które organizatorzy rozpoczynają zapisy, odbędzie się w dniach 12-16 maja 2022 roku. Będzie to już szósty rajd zorganizowany przez wolontariuszy Gryfusa w ramach pogłębiania więzi między mieszkańcami Pomorza Zachodniego, a Skandynawami.

 

Wyprawa odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Szczecin - Piotra Krzystka oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza.

Trasę tegorocznej wyprawy po Skanii i Kopenhadze opracował Rafał Bednarski - bardzo dobrze znany w środowisku rowerowym przewodnik i organizator wycieczek rowerowych, prowadzący portal krajoznawczy Maxim Getaways.

Rowerzyści w ciągu pięciu dni pokonają dystans około 500 kilometrów. Uczestnicy rajdu będą delektować się pięknem Skanii, ale także będą mieli także możliwość odwiedzenia najbardziej przyjaznego rowerzystom miasta na świecie - Kopenhagi. Tradycja jazdy na rowerze sięga w tym mieście 100 lat. Stolica Dani jest dobrym przykładem na to, że systematyczne i zaplanowane podnoszenie jakości infrastruktury rowerowej zwiększa proporcjonalnie ilość rowerzystów.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina oraz Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina oraz naszego regionu. W wyprawie będą uczestniczyć głównie rowerzyści z Pomorza Zachodniego, ale tradycyjnie spodziewamy się miłośników turystyki rowerowej z innych regionów Polski. Impreza stałą się już wydarzeniem cyklicznym. Organizatorzy zapraszają serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

 

Link do zapisów: https://gryfus.szczecin.pl/skandynawia2022

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1611504662536872


Info i foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s