Reklama r2m

 

Mierzynianka

Budowa świetlicy na Mierzyniance - kolejne przesunięcie terminu


Ponad rok temu - 18 października 2019 r. - przekazany został wykonawcy plac budowy na budowę świetlicy na Mierzyniance. Prace, które rozpoczęły się w listopadzie 2019 r. miały zostać zakończone do 2020-08-30.

Niestety - jak to ostatnio często się zdarza - epidemia koronawirusa spowodowała znaczące opóźnienie prac. Otwarcia obiektu należy się spodziewać raczej dopiero w przyszłym roku.

 

Obiekt budowany na bazie zaadaptowanego projektu już wybudowanych świetlic w Buku, Grzepnicy i Łęgach ma mieć powierzchnię użytkową nieco ponad 93m2, a pomieszczenia świetlicy będą wyposażone w meble, sprzęt oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia zajęć. Kuchnia będzie wyposażona w meble i sprzęt AGD. Dodatkowo zostanie wykonany taras o powierzchni 33m2.

Świetlica będzie dostępna powszechnie, przewiduje się udostępnianie jej do wynajęcia. Zajęcia prowadzone w ramach jej działalności będą powszechnie dostępne i nieodpłatne. Zasady funkcjonowania obiektu i godziny pracy świetlicy będą podane po otrzymaniu decyzji na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 

Oddanie obiektu do użytku może nastąpić po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, co może nastąpić po dokonaniu odbioru obiektu od wykonawcy. Kiedy to nastąpi?

Pierwotny termin ukończenia prac (2020-08-30) został na przełomie sierpnia i września 2020 r. przesunięty na koniec października.  Zaawansowanie prac określano wówczas na 70%, a przyczyną przesunięcia terminu miała być trudna sytuacja z dostawami materiałów związana z epidemią koronawirusa.

Niestety - ten termin także został przesunięty. Z powodu epidemii oraz zmian technologicznych w projekcie termin został przedłużony do 20 grudnia 2020 r.

Jeśli wykonawca dotrzyma tego terminu, to i tak ze względu na formalności otwarcia obiektu można się spodziewać dopiero w styczniu 2021 r.


Info: UG Dobra

 

Reklama r6s