Reklama r2m

 

Straż Gminna

Apel Komendanta Straży Gminnej do mieszkańców


Ochrona przed koronawirusem to m.in. używanie jednorazowych rękawiczek. Taki obowiązek mamy także w czasie robienia zakupów.

Niestety - to, co potem dzieje się z tymi rękawiczkami jest koszmarem dla otoczenia... Wypowiedział się w tej sprawie Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

 

Apel Komendanta Straży Gminnej w Dobrej do mieszkańców

Od kilku dni sklepy mają obowiązek wyposażać klientów robiących zakupy w rękawiczki jednorazowe. Wspólne patrole Policji i Straży Gminnej weryfikują przestrzeganie tego obowiązku. Niestety, o ile generalnie sklepy dostosowały się do tego wymogu, to część mieszkańców po wyjściu ze sklepu zamiast wyrzucić rękawiczki do kosza zaśmieca nimi tereny przyległe do punktów handlowych. Takie przypadki stwierdzono min. w Bezrzeczu – z tyłu Stokrotki i w Dobrej – przy Biedronce. Miejsce ujawnianych porzuconych rękawiczek jednoznacznie wskazuje, że nie zostały one wywiane przez wiatr z pojemników na odpady, a celowo wyrzucone przez osoby, które dokonały zakupów.

Personel punktów handlowych w obecnym trudnym czasie jest bardzo mocno obciążony, aby nam mieszkańcom zapewnić możliwość zakupu niezbędnych artykułów. Trudno wymagać, aby jeszcze pilnowali naszego zachowania i sprzątali po nas wokół sklepów.

Wrzucajmy jednorazowe rękawiczki do pojemników przy sklepach, w taki sposób, aby także wiatr ich nie rozwiewał. Dbajmy nie tylko o siebie, ale także o innych.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej


Info: UG Dobra, https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama r6s