Reklama r2m

 

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy i Ultra Gryfus Kids 2022

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy i Ultra Gryfus Kids 2022


8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy podsumował także główny organizator - Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Przedstawiamy krótką informację i zaproszenie na kolejną rowerową imprezę dla najmłodszych - Ultra Gryfus Kids 2022. Już w najbliższą niedzielę, 4 września, na Łasztowni w Szczecinie odbędą się po raz drugi specjalne zawody rowerowe dla dzieci do lat 10.

Szczegóły w artykule.

 

8. Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy został zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z Centrum Handlowym Ster oraz organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

Na starcie rajdu otrzymali odblaskowe kamizelki rowerowe oraz pamiątkowe numery startowe. Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale inspirowane mierzyńskim wiatrakiem, a Centrum Handlowe Ster przygotowało pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia (pieczone kiełbaski, prowiant oraz napoje).

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego uczestniczenia w ruchu ulicznym. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra poprowadzili konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W rajdzie wzięły udział całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy mieli kilka lat, a najstarsi ponad 70 wiosen. Było to wspólne święto miłośników turystyki rowerowej oraz wspólne wyrażenie potrzeby dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej. Organizatorzy dołożyli starań, aby wydarzenie było dostępne także dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Głównym sponsorem rajdu było Centrum Handlowe Ster. Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia była Grupa Gezet, która udostępniła organizatorom samochód niezbędny do organizacji i zabezpieczenia rajdu. Sponsorem wydarzenia była także firma Demant, która od wielu lat wspiera rajdy rodzinne oraz wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Gminy Dobra. Na trasie przejazdu wsparcie serwisowe rowerzystom zapewnił sklep i serwis - Rowerowy Mierzyn. Organizatorzy gorąco dziękują firmom za wsparcie tej inicjatywy.

Link do filmu z tego rajdu - na kanale YT Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus: https://www.youtube.com/watch?v=B_2Ui_QQkkI

 

Ultra Gryfus Kids 2022!

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na kolejne rowerowe wydarzenie adresowane do najmłodszych. Już w najbliższą niedzielę (tj. 4 września) odbędą się w Szczecinie zawody rowerkowe dla dzieci Ultra Gryfus Kids 2022.

Linki do zapisów na Ultra Gryfus Kids: https://gryfus.szczecin.pl/ultrakids2022

Trasa będzie liczyła kilkaset metrów, a uczestnicy będą podzieleni na grupy startowe po 3 osoby. Przewidziano 2 kategorie rowerków (biegowe i zwykłe) oraz podział na wiek zawodnika.

Dla każdego uczestnika tych zawodów, które odbędą się na Łasztownia - Nowe serce miasta, przygotowano pamiątkowy medal, dyplom, piękną gryfusową czapeczkę i poczęstunek.Każdy z uczestników zabawy stanie na podium.

Informacje o Ultra Gryfus Kids 2022 dostępne są także na Facebooku: https://www.facebook.com/events/509838164237168


Info i foto: własne

 

Reklama r6s