Reklama r2m

 

11. edycja Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie

11. edycja Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie


Jedenasta edycja Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie, która odbyła się w pierwszy dzień Nowego Roku, ponownie zgromadziła miłośników turystyki rowerowej z całego regionu Pomorza Zachodniego oraz okolicznych gmin.

Pomimo niepewnych warunków pogodowych, entuzjaści rowerowi nie zawiedli, a wydarzenie okazało się kolejnym sukcesem.

Wcześniejsze opady deszczu nie zniechęciły uczestników, którzy zgromadzili się licznie na starcie o godzinie 12:00 - w rajdzie uczestniczyło ponad 100 rowerzystów.

 

Ponad 100 rowerzystów, w tym najmłodsi entuzjaści dwóch kółek, wyruszyło w malowniczą trasę prowadzącą przez Puszczę Wkrzańską, docierając do Rezerwatu Świdwie. Tam, przy rozpalonym ognisku i bezalkoholowych szampanach, uczestnicy mieli okazję celebrować noworoczne chwile i rozmawiać o wspólnych rowerowych pasjach.

Wydarzenie, zorganizowane przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra, odbywało się na trasie obejmującej trzy gminy: Szczecin, Police i Dobrą. Rowerzyści pokonali łącznie 34 kilometry, ciesząc się pięknem okolicznych lasów i krajobrazów.

Była to także okazja do wyróżnienia Łukasza Grzelaka za jego wyjątkowe osiągnięcie w wyzwaniu „Ultra Hardcore Gryfus” w roku 2023. Po symbolicznym toaście oraz przerwie przy ognisku, uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną. Na metę rajdu nad jeziorem Głębokie dotarli przed godziną 16:00.

 

Organizatorzy wyrazili swoją wdzięczność zarówno uczestnikom, jak i wolontariuszom, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Już teraz zapraszają na kolejne wydarzenia rowerowe, w tym przygotowania do rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego w marcu oraz 13. Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego w kwietniu tego roku. Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie stał się już nieodzowną częścią kalendarza imprez rowerowych w regionie, kontynuując piękną tradycję zapoczątkowaną spontanicznie w 2014 roku przez pięciu rowerzystów. Zapraszamy wszystkich miłośników rowerowych przygód do udziału w kolejnych edycjach tego wyjątkowego wydarzenia.

Szczególnie cieszy nas obecność najmłodszych rowerzystów na noworocznym rajdzie. W poprzednich edycjach z racji pory roku w wydarzeniu uczestniczyli niemal sami dorośli, ale z roku na rok przybywa dzieci i młodzieży, którzy wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami witają Nowy Rok na rowerach” – powiedział Roman Iwaniuk, organizator rajdu i członek Rady Programowej Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Cieszę się ogromnie, że już tyle lat trwa tradycja noworocznego spotkania rowerzystów ze Szczecina, Gminy Dobra, Gminy Police oraz innych zakątków Pomorza Zachodniego. W tym roku ma to szczególne znaczenia, bo nasz sejmik wojewódzki ogłosił rok 2024 rokiem rowerowy na Pomorzu Zachodnim, więc tym bardziej zależało nam, aby na rowerach przywitać Nowy Rok” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s