Pumptrack w Bezrzeczu

Pumptrack - rowerowy plac zabaw i treningu w Bezrzeczu


Prawie 3 lata upłynęło od zlecenia opracowania dokumentacji do dokonania odbioru końcowego bezrzeczańskiego pumptracka - specjalnego toru do zabawy na rowerze, ale także treningu refleksu i zmysłu równowagi na jednośladzie.

To pierwsza taka inwestycja w naszej gminie i w powiecie. Odbiór inwestycji zakończono 15 lipca br. i już można szaleć. Oczywiście - koniecznie w kasku.

 

14 lipca br. rozpoczęto odbiory pumptracka i po drobnych poprawkach - 15 lipca zakończono odbiór nie stwierdzając wad ani usterek. Tor mieści się w pobliżu boiska sportowego na terenie rekreacyjnym w Bezrzeczu.

Tor został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa pod nadzorem certyfikowanego projektanta. Należy pamiętać, że obiekt przeznaczony jest wyłącznie do amatorskiego treningu kolarskiego, a ze względu na swoje ukształtowanie pozwala na jazdę na rowerze osobom o różnym stopniu zaawansowania i na różnych typach rowerów.

 

 

 (zdjęcia dzięki uprzejmości portalu mojeBezrzecze.pl - http://mojebezrzecze.pl)

 

Orientacyjne wymiary toru do jazdy rowerem: 38x20m. Koszt inwestycji: prawie 350 tys. zł. brutto, a okres gwarancji - 40 miesięcy.


Info: UG Dobra
Foto: Portal mojeBezrzecze.pl - http://mojebezrzecze.pl