Przedszkole w Bezrzeczu - projekt z pozwoleniem jeszcze w tym roku

Przedszkole w Bezrzeczu - projekt z pozwoleniem jeszcze w tym roku


Jeszcze w tym roku ma być gotowy projekt budowlany i uzyskane pozwolenie na budowę nowego przedszkola w Bezrzeczu - informuje Kierownik ZEAS - Joanna Hrabska.

We wrześniu 2021 r., odbyło się spotkanie w klubie w Wołczkowie, na którym przedstawiono opracowaną koncepcją budynku przedszkola z oddziałem żłobkowym w Bezrzeczu w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa przedszkola w Bezrzeczu na dz. nr 69/11".

 

Koncepcję zaprezentowali przedstawiciele Biura Architektonicznego MD  Polska Sp. z o. o., które przygotowało dokumentację. W spotkaniu wzięli udział wójt Teresa Dera, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, rady sołeckie z Wołczkowa i Bezrzecza oraz część radnych Rady Gminy Dobra. Wszyscy obecni na spotkaniu zaakceptowali przedstawiona koncepcję.

W nowym obiekcie zaplanowano cztery oddziały przedszkolne i jeden żłobkowy. Budynek będzie parterowy o powierzchni ok. 700 m2, w którym znajdować się będą m.in. 5 sal, szatnia, kuchnia, pokój opiekunów, zaplecze socjalno-sanitarne, magazyny i wózkownia.

Ponadto, w dniu 02.02.2022 r. Gmina Dobra podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę na w/w. zadanie z terminem realizacji zadania do dnia 15 grudnia 2022 r.


Info: UG Dobra