Pomoc dla Ukrainy i integracja na pikniku w Dołujach

Pomoc dla Ukrainy i integracja na pikniku w Dołujach


Ponad 4,3 tys. zł. zebrano w czasie pikniku w Dołujach. Kwota ta została przekazana do Związku Ukraińców w Polsce jako pomoc dla Ukrainy.

Oprócz tego "Polsko-ukraiński piknik w Dołujach" owocował w wiele atrakcji, które znacząco przyczyniły się do integracji mieszkańców Gminy Dobra z uchodźcami z Ukrainy.

 

Specjały polskiej, ukraińskiej i białoruskiej kuchni; pokazy kulinarne i florystyczne;  rodzinne warsztaty; konkursy i zabawy dla dzieci; koncert zespołu TYMCZASEM oraz Aliny Akulieh i Victorii Ilchenko, stały się przyczynkiem do spotkania i integracji mieszkańców gminy Dobra z uchodźcami z Ukrainy.


Dzięki zaangażowaniu organizacji pozarządowych, wsparciu Gminy Dobra, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej oraz ludzi o wielkich sercach, udało się zebrać środki w wysokości 4 334,74 zł i przekazać je dla Związku Ukraińców w Polsce, na pomoc dla Ukrainy. 
Kwota ta została uzyskana tylko ze sprzedaży rękodzieła i potraw przygotowanych przez przedstawicieli organizatorów oraz ciast i innych smakołyków przekazanych przez mieszkańców naszej gminy.

Goście z Ukrainy mogli sprzedawać swoje wyroby na rzecz utrzymania swoich rodzin w Polsce oraz w Ukrainie. Tym samym łączna kwota uzyskana podczas wydarzenia była kilkakrotnie wyższa.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w tym wspólnym wydarzeniu, wsparcie finansowe i organizacyjne, a przede wszystkim za życzliwość i cudowną atmosferę.


Stowarzyszenie Carpe diem
szczególne podziękowania kieruje do wszystkich partnerów, bez których ta akcja nie miałaby szans powodzenia, a także wszystkim mieszkańcom, którzy przekazali
na jarmark potrawy, ciasta, słodycze, nagrody dla dzieci i aktywnie pomagali przy realizacji pikniku.

Na wydarzeniu pojawiły się także ekipy TVP3 Szczecin, które przygotowały newsa i reportaż z tego wydarzenia.

 


Info: Stowarzyszenie Carpe diem