Blog portalowy

WWW

Powrót raportów meteo, odpady selektywne w Google


Nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło... A chodzi o wznowienie raportowania wyników ze stacji Mierzyn-meteo :)

O tym i o kilku innych zmianach na portalu (także małe udogodnienie dla zarejestrowanych użytkowników) - w artykule.

 

Mierzyn-meteo

Dwa dni temu na facebookowej stronie dziennika Mierzyn pisałem o problemie, który należało rozwiązać, ponieważ tak deklarowałem. Wymagało to dodatkowej pracy, ale udało się osiągnąć więcej, niż było wcześniej - więc to nie porażka a sukces :)

Operator platformy meteo zmienił niespodziewanie format i kanał dystrybucji danych ze stacji Mierzyn-meteo, co spowodowało ich brak na stronie WWW. Nie chciałem tego tak po prostu zostawić i odesłać użytkowników do strony WWW operatora platformy - od początku działania portalu www.mierzyn.pl chcę, aby tutaj, w tym jednym miejscu było jak najwięcej informacji o Mierzynie dostępnych bezpośrednio.

Udało się - po przepisaniu oprogramowania konwertującego dane z platformy meteo oraz modułu prezentacji danych - publikacja wyników Mierzyn-meteo ponownie działa.  Co więcej - odbieranie danych działa teraz stabilniej i systematycznie. Dane powinny pojawiać się co 10 minut.  A dodatkowo konieczność przestawienia się na nowy kanał dystrybucji pozwoliła na dostęp do nowych zestawień meteo z mierzyńskiej stacji. Mam nadzieję, że niebawem uda się przygotować kolejne raporty.

 

Przebudowa InfoPanelu [dla zarejestrowanych]

Małej przebudowie, a raczej reorganizacji uległ InfoPanel - panel dostępny dla zarejestrowanych użytkowników portalu dziennika Mierzyn.
Dzięki temu w sposób bardziej optymalny zagospodarowane zostało miejsce z informacjami na tej stronie.

 

Harmonogram odpadów selektywnych w Google Calendar [dla zarejestrowanych]

To mała nowość dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Jeśli korzystają z GoogleCalendar - mogą dodać do swoich kalendarzy Google wybrany harmonogram odbioru odpadów selektywnych.
Jest to alternatywa dla aplikacji "BLISKO", pozwalając na korzystanie z harmonogramu na różnych urządzeniach, które mogą odczytywać kalendarz Google.

Po zalogowaniu się do portalu - szukajcie w InfoPanelu na dole zielonego przycisku "Odpady - GoogleCalendar".

 

Blok "koronawirusowy" - wyłączony

Pomału następuje łagodzenie kolejnych rygorów sanitarnych, my sami też do pewnych ograniczeń już się przyzwyczailiśmy. Blok "koronawirusowy" na stronie głównej przestał być użyteczny, dlatego został wyłączony.
Oczywiście nie zniknęły informacje prezentowane w tym bloku - znajdziecie je w artykułach lub w menu portalu.