Reklama r2m

 

Zarzuty referendalne i milczenie Wójta Gminy Dobra

Zarzuty referendalne i milczenie Wójta Gminy Dobra

Od ponad miesiąca publikowane są zarzuty wobec Wójta Gminy Dobra, stanowiące podstawę wniosku referendalnego o odwołanie Wójta Gminy.

Niestety - Wójt Gminy Dobra nie odpowiedziała w żaden sposób, nawet jednozdaniowy, nawet odmowny, na prośbę Redakcji dziennika Mierzyn sprzed ponad dwóch tygodni o zabranie głosu w tej sprawie...

Szczegóły - w artykule.

 

 

Redakcja dziennika Mierzyn planowała na sobotę, 2020-01-11, publikację treści zarzutów referendalnych z wniosku inicjatorów referendum oraz odpowiedzi na nie ze strony Wójta Gminy Dobra.

Intencją Redakcji było jak najbardziej rzetelne przedstawienie stanowisk obu stron, dlatego w dniu 2020-01-07 (wtorek) przesłana została do UG Dobra prośba do Pani Wójt:
- o ustosunkowanie się do zarzutów referendalnych (ogólnie lub wobec każdego punktu)
- lub wskazanie dogodnego dla Pani Wójt terminu przedstawienia swojego stanowiska
- albo przekazanie, że Wójt Gminy Dobra nie jest zainteresowana publikacją w dzienniku Mierzyn.

 

Minęło ponad 2 tygodnie, w czasie których oczekiwano odpowiedzi, a publikacja zarzutów referendalnych była w dzienniku Mierzyn wstrzymywana, aby Pani Wójt miała swobodę w sformułowaniu jakiejkolwiek odpowiedzi.

Niestety - dotychczas nie wpłynęła żadna odpowiedź - nawet odmowna. 

W międzyczasie natomiast na konferencji prasowej w dniu 2020-01-13 przedstawiającej osobę Wicewójta - Pani Wójt w odpowiedzi na pytanie dziennikarza zapowiedziała zwołanie specjalnej konferencji prasowej, na której ustosunkuje się do zarzutów referendalnych.

 

Być może prośba dziennika Mierzyn została potraktowana jako standardowe pismo ogólne do urzędu i odpowiedź przyjdzie w 29-ym lub 30-ym dniu od wysłania.
Być może prośba została przeoczona albo zignorowana jako przekaz od "drugorzędnej prasy" (zdaję sobie sprawę z faktu, że dziennik Mierzyn jeszcze nie ma takiej siły przebicia jak inne media).

Jednak proces referendalny ma ściśle ograniczone ramy czasowe, a dziennik prasowy też nie może oczekiwać ... no właśnie - nawet nie wiadomo jak długo.

Dlatego dzisiaj przedstawiamy stanowisko inicjatorów referendum, a stanowisko Wójta Gminy Dobra postaramy się opublikować niezwłocznie po otrzymaniu lub upublicznieniu przez UG Dobra.


Info: własna

 

Reklama r6s