Reklama r2m

 

Rodzinny Rajd Rowerowy "Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem"

Rodzinny Rajd Rowerowy "Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem"


W najbliższą niedzielę (tj. 25 lipca 2021 roku) odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem, który organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rowerzyści zaprosili do współpracy przy tym projekcie Michała Rembasa - znanego szczecińskiego przewodnika i autora wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego.

Przewodnik przygotował niezwykle interesującą trasę o długości 10 kilometrów, więc każdy chętny bez większego wysiłku da radę pokonać ten dystans. Zobaczymy m.in. ślady wojsk Napoleona na terenie Szczecina, niesamowite fasady budynków i bardzo charakterystyczne perełki architektury oraz kilka znanych symboli miasta Szczecina w nowej perspektywie. Przejazd rowerzystów zabezpieczą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.


Tempo jazdy będzie bardzo rekreacyjne (10 km/h), tak by najmłodsi uczestnicy byli w stanie pokonać planowany dystans. Postoje co kilka kilometrów w celu słuchania prelekcji przewodnika. Wyznaczeni dorośli wolontariusze pilnujący całej grupy i udzielający pomocy tym, których spotkają ewentualne problemy techniczne.

"Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do tego projektu Michała Rembasa, który jest nie tylko niezwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim pasjonatem zakochanym w Szczecinie." – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

"Przygotowując przewodnik dla uczestników tego wydarzenia mogłem praktycznie o każdej ulicy napisać bardzo wiele stron i bardzo ciężko było ograniczyć się do wybrania tylko tych najważniejszych, bo każda z historii była niepowtarzalna i warta przekazania."- mówi Michał Rachowski, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, który przygotował dedykowany na to wydarzenie przewodnik.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia i limity uczestników wynikające z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 organizatorzy przygotowali OBOWIĄZKOWE ZAPISY.

Link do zapisów: https://mierzyn.pl/gryfus-rajd


Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1183915052022074

 


Wydarzenie jest finansowane z budżetu Miasta Szczecin w ramach przyznanej mikroDOTACJI.

Zadanie #mikroDOTACJE jest realizowane przez Fundacje Sektor 3 ze środków Urzędu Miasta Szczecin w ramach zadania „Wspieranie oddolnych inicjatyw organizacji pozarządowych w Gminie Miasto Szczecin”.
Zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają specjalnie przygotowane na to wydarzenie przewodniki z opisem.

Dla najmłodszych uczestników trasy oraz kamizelki odblaskowe. Udział w rajdzie jest tradycyjnie bezpłatny.


Info: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s