Reklama r2m

 

Remont drogi Mierzyn-Stobno - kiedy?

Remont drogi Mierzyn-Stobno - kiedy?


Na początku października Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach informowała, że planowany jest remont drogi powiatowej Mierzyn-Stobno.

Dla zadania tego Starostwo otrzymało dofinansowanie i prace planowano rozpocząć na początku roku 2024.

Próbowałem dowiedzieć się, jak będzie wyglądał projekt przebudowy, ale odpowiedź otrzymana kilka tygodni temu już wskazuje na przesunięcie planów.

 

Na odcinku 900 m drogi ma zostać położona nakładka drogowa oraz wybudowany fragment chodnika. To dość enigmatyczna informacja. Niestety - UG Kołbaskowo także nie był w stanie przybliżyć zakresu planowanych prac, a początek roku 2024 zbliża się...

Poprosiłem więc Starostwo Powiatowe w Policach o udostępnienie informacji o przetargu oraz dokumentacji przebudowy. Okazało się jednak, że Powiat Policki jest dopiero w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej i powinna ona być gotowa do 31 stycznia 2024 r.

Dopiero potem będzie ogłoszone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę drogi (najpewniej w I kwartale 2024) i po wyłonieniu wykonawcy rozpoczną się prace. Jak widać nie należy ich spodziewać się wcześniej niż w marcu przyszłego roku.

Niemniej to ważna informacja - droga Mierzyn-Stobno jest w opłakanym stanie, a doraźne łatanie dziur w nawierzchni nie jest skuteczne na dłuższą metę.


Tekst: Grzegorz Krakowiak
Foto: Grzegorz Krakowiak

 

Reklama r6s