Reklama r2m

 

Ponad 350 rowerzystów w rodzinnym rajdzie na Świdwie z Gryfusem!

Ponad 350 rowerzystów w rodzinnym rajdzie na Świdwie z Gryfusem!


Niesamowita frekwencja, duża liczba dzieci - i tych małych, i starszych - a do tego wyjątkowo słoneczna pogoda i jak zwykle świetny organizator - czyli Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra.

Jeśli do tego dodamy zaangażowanych wolontariuszy Gryfusa, zabezpieczenie policji i sponsorów - m.in. Starostwo Powiatowe w Policach, NCDC, nadleśnictwa Trzebież, Chojna, Gryfino, a także Grupa Gezet - to po prostu musiało się udać.

Gryfus podsumowuje wydarzenie, a my zapraszamy do bogatej fotogalerii (ponad 400 zdjęć) z tego rajdu.

 

W wyjątkowo słoneczną niedzielę (10 września 2023 roku), ponad 350 entuzjastów rowerowych z Gminy Dobra, Gminy Police, Szczecina oraz innych rejonów Pomorza Zachodniego wyruszyło na 8. Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”. W towarzystwie rodzin i przyjaciół, rowerzyści podziwiali piękno Puszczy Wkrzańskiej podczas 34-kilometrowej trasy.

 

Wydarzenie wspólnie zorganizowali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra. Poprawa infrastruktury rowerowej w ostatnich latach pozwoliła na komfortową i bezpieczną trasę rajdu, gdzie uczestnicy korzystali głównie z bezpiecznych ścieżek rowerowych.

Na starcie rajdu rowerzystów przywitali organizatorzy oraz samorządowcy: Teresa Kalina - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i Joanna Napiwodzka - Wicestarosta Policki. Następnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przypomnieli rowerzystom najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

 

W wydarzeniu uczestniczyło wiele dzieci dlatego też tempo jazdy było bardzo spokojne (około 10 km/h) i organizatorzy zaplanowali przerwy co kilka kilometrów, aby najmłodsi rowerzyści mogli bez problemu pokonać cały dystans. Na starcie rajdu do Rezerwatu Świdwie organizatorzy rozdali uczestnikom wydarzenia numery startowe oraz rowerowe kamizelki odblaskowe ufundowane przez sponsorów wydarzenia. Na drogach publicznych uczestników rajdu zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna. Po dotarciu do Rezerwatu Świdwie uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale a słowa do rowerzystów skierował Cezary Arciszewski - przewodniczący Rady Powiatu w Policach. Na polanie przy wieży widokowej wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra przeprowadzili konkursy dla dzieci i dorosłych. Spalone kalorie można było uzupełnić przy ognisku, gdzie rowerzyści piekli kiełbaski.

 

 

Udział w rajdzie był bezpłatny. Organizatorzy wyrazili wdzięczność wszystkim sponsorom i partnerom za wsparcie. Wydarzenie stało się możliwe dzięki zaangażowaniu wielu stron, w tym Starostwa Powiatowego w Policach, NCDC, nadleśnictw w Trzebieży, Chojnie i Gryfinie oraz Grupy Gezet. Dzięki nim udało się zapewnić uczestnikom rajdu atrakcyjne gadżety, prowiant oraz nagrody w konkursach. Sklep Rowerowy Mierzyn dostarczył profesjonalny serwis rowerów, a portal Mierzyn.pl wspierał logistycznie organizatorów w zapisach i przygotowaniu numerów startowych.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach rajdu oraz do śledzenia działań Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, która już dzisiaj zaprasza na kolejne rajdy i nieustannie pracuje na rzecz promocji kultury rowerowej w naszym regionie.

 

Bogata fotogaleria zdjęć z rajdu dostępna jest pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/ZyYnJBPwKFHGMFXNA 


Info: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus
Foto: Grzegorz Krakowiak

 

Reklama r6s