Reklama r2m

 

Sprzątanie lasu

Pomóżmy środowisku - sprzątajmy las

Zimowy weekend - to czas, który możemy spędzić na spacerze w lesie. Niestety, niektórzy traktują las jak wysypisko śmieci...

Nie zważając na to, czyje to śmieci - pomóżmy środowisku, sprzątając to, co możemy - zachęca Magdalena Zagrodzka.

Lasy to nasze płuca, każdy z nas powinien o nie zadbać, ale niestety rzeczywistość jest inna. Ludzie traktują lasy jak wysypiska śmieci, wyrzucając wszystko co tylko mogą, nie dbając o środowisko, ekologie i żyjące tam zwierzęta. Dlatego też grupa, która spotyka w ramach zdrowego i sportowego życia z Mierzyna postanowiła zadbać o nie. Koordynatorem działań jest Magdalena Zagrodzka, która działa na rzecz lokalnej społeczności.

"Często jeździmy do lasu, na spacer z kijkami, na grzyby czy odpocząć. I niestety widzimy, ile śmieci ludzie zostawiają. Tym razem przygotowałyśmy się, worki, rękawiczki i oczywiści dobry humor" informuje Pani Magdalena.

"I tak w cztery uzbierałyśmy 8 worków śmieci... A w nich, wszystko: butelki, szkło, plastik, odpady z warsztatu, paczki po chipsach i wiele innych niespodzianek. Nie dość, że to wszystko jest niebezpieczne i rozkłada się kilkadziesiąt lat, to stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców lasu. Ilość śmieci nas przerosła, nie byłyśmy w stanie ich zabrać z lasu."
Z pomocą grupie aktywnych pań przyszło Nadleśnictwo Trzebież, które zadeklarowało pomoc i wsparcie przy każdej kolejnej takiej akcji.

"Ogromnie dziękujemy Nadleśnictwu Trzebież za pomoc i gorąco zachęcamy do sprzątania lasów i dołączenia do naszej akcji, którą będziemy kontynuować." - dodaje Pani Zagrodzka.

Chętnych do aktywnego i pro-ekologicznego wypoczynku M.Zagrodzka zaprasza na Facebooku na profil swój i grupy "Gmina Dobra na sportowo: Nordic Walking, Rowery, Zumba i wydarzenia"

Magdalena Zagrodzka

Gmina Dobra na sportowo: Nordic Walking, Rowery, Zumba i wydarzenia


Info: Gmina Dobra na sportowo: Nordic Walking, Rowery, Zumba i wydarzenia

 

Reklama r6s