Reklama r2m

 

Płać podatki w Gminie Dobra i wspieraj jej rozwój - zachęcają władze gminy

Płać podatki w Gminie Dobra i wspieraj jej rozwój - zachęcają władze gminy


Urząd Gminy Dobra zachęca niezameldowanych mieszkańców gminy do przeznaczania swoich podatków na na rozwój naszej gminy.

Dzięki podatkom Gmina Dobra może finansować m.in. budowę i remonty dróg, chodników, rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, budowę nowych placówek oświatowych, sportowych i rekreacyjnych.

Dlatego tak ważne jest, aby płacić podatki w swojej gminie i wspierać jej rozwój.

 

Czy wiesz, że gmina dostaje około 38% Twojego podatku dochodowego? Pozyskane w ten sposób środki przyczyniają się do rozwoju infrastruktury, podniesienia komfortu życia mieszkańców, przeznaczone są na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, lokalnej szkoły czy przedszkola. Jeżeli chcesz, żeby Twoje podatki wróciły do Ciebie, wpisz w deklaracji podatkowej miejsce swojego zamieszkania w gminie Dobra.

Warto podkreślić, że nie trzeba być zameldowanym na terenie gminy - wystarczy, że jest to miejsce zamieszkania. Odpowiedniej aktualizacji można dokonać zarówno podczas tradycyjnego rozliczenia, jak i przy rozliczaniu poprzez usługę Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl. Nie trzeba nawet zawiadamiać o zmianie miejsca zamieszkania poprzednio właściwego urzędu skarbowego - urzędnicy sami zaktualizują dane podatnika.

Urząd Skarbowy właściwy dla Gminy Dobra to Pierwszy Urząd Skarbowy w Szczecinie, ul. Michała Drzymały 5, 70-217 Szczecin.

To nic nie kosztuje, a przyczyni się do rozwoju gminy. Im więcej osób mieszkających w naszej gminie będzie wskazywało w rozliczeniu rocznym PIT swoje faktyczne miejsce zamieszkania, tym gmina będzie miała większe możliwości finansowe na realizację swoich zadań, a tym samym poprawę warunków życia wszystkich mieszkańców. Adres zameldowania nie ma znaczenia - ważne, gdzie rzeczywiście mieszkasz.

Dzięki Państwa pomocy gmina będzie mogła sfinansować m.in.: budowę i remonty dróg gminnych, chodników, rozwój sieci kanalizacyjnej, infrastruktury społecznej czy placówek oświatowych.

Przyłącz się do akcji i popraw komfort życia w Gminie Dobra.


Tekst: UG Dobra
Grafika: UG Dobra

 

Reklama r6s