Reklama r2m

 

Referendum odwołujące Wójta Gminy

Oświadczenie Wójt Gminy Dobra - referendum i koronawirus


Wójt Gminy Dobra nagrała oświadczenie dotyczące decyzji Komisarza Wyborczego w Szczecinie o przesunięciu terminu referendum oraz sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia. Nagranie można obejrzeć na stronie UG Dobra.

 

Drodzy mieszkańcy,

decyzja komisarza wyborczego o przesunięciu terminu referendum jest jak najbardziej słuszna.

Nie wyobrażam sobie w sytuacji zagrożenia epidemią możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania w lokalach wyborczych. Każdy kto uważa inaczej jest w wielkim błędzie. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze.

Przepraszam też mieszkańców, że do tej pory nie odniosłam się do zarzutów inicjatorów referendum. Planowałam to zrobić w zeszłym tygodniu, jednak obecna sytuacja i obowiązki związane z bezpieczeństwem mieszkańców spowodowały, że musiałam to odłożyć. Nie czas teraz na referendum. Jak tylko sytuacja się unormuje na pewno odniosę się do wszystkich zarzutów, które uważam za całkowicie bezpodstawne.

Dziękuję mieszkańcom gminy Dobra za bardzo poważne podejście do sytuacji, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy. Zagrożenie, w obliczu którego stoimy, jest ogromne. Nie narażajmy nas i naszych rodzin. Pozostańmy w domach. Podjęłam już decyzję o zamknięciu placów zabaw, obiektów sportowych i rekreacyjnych. Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, mogą złożyć wniosek o umorzenie podatku od nieruchomości.

Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom służb i firm, którzy są bezpośrednio zaangażowani we wszystkie działania na rzecz naszego bezpieczeństwa. Zachowajmy powagę i stosujmy się do wydawanych zaleceń. To trudny okres dla nas wszystkich. Zachowajmy zdrowy rozsądek, nie lekceważmy zagrożenia, przestrzegajmy zaleceń i procedur.

Drodzy mieszkańcy, musimy się teraz wszyscy zjednoczyć i pomagać sobie nawzajem, a w szczególności starszym osobom, które są najbardziej narażone na działanie koronawirusa.

#zostańmywdomu


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama r6s