Reklama r2m

 

Nowa stacja rowerowa BikeS w Gminie Dobra

Nowa stacja rowerowa BikeS w Gminie Dobra


W piątek zainstalowano nową stację wypożyczania rowerów w gminie Dobra. Powstała ona przy rondzie w Dobrej, obok budowanego parkingu dla mieszkańców.

Stacje wypożyczania rowerów w gminie Dobra zostały uruchomione 1 lipca 2022 r. z inicjatywy wójt Teresy Dery. W pierwszym etapie powstało 5 stacji, w tym jedna wirtualna.

 

W piątek, 24 marca zainstalowano kolejną stację rowerową. Znajduje się ona przy rondzie w Dobrej, obok budowanego parkingu dla mieszkańców. W bezpośrednim sąsiedztwie stacji przebiega ścieżka rowerowa Dobra - Głębokie.

System wypożyczania rowerów w gminie Dobra jest w pełni kompatybilny ze Szczecińskim Rowerem Miejskim BikeS. Dzięki temu rozwiązaniu można wypożyczać rowery w Szczecinie i oddawać je w gminie Dobra lub na odwrót. Na wypożyczonych jednośladach można też jeździć po ścieżkach rowerowych na terenie gminy Dobra.

Rowery w gminie Dobra są oznaczone herbem gminy. System działa cały rok.
Szczeciński Rower Miejski BikeS to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, która obecnie składa się z 800 jednośladów i 100 stref postoju po obu stronach Odry.

Jak korzystać z BikeS? To proste:
- należy ściągnąć na smarfona (albo inne urządzenie przenośne) aplikację ROOVEE,
- zarejestrować się,
- wpłacić startowe,
- podejść do najbliższego wolnego roweru i można już jechać.

Rowery wyposażone są w autonomiczną blokadę umożliwiającą wypożyczenie roweru za pomocą aplikacji i kodu QR. Można korzystać z BikeS okazjonalnie albo wykupić abonament miesięczny, który kosztuje 18 zł. W cenie jest 60 minut jazdy dziennie. Abonament kwartalny (60 minut dziennie) kosztuje 45 zł. Opłata za minutę jazdy bez abonamentu albo powyżej dziennego limitu abonamentu wynosi 6 groszy.

Rowery można wypożyczać i zdawać w całym obszarze funkcjonowania BikeS, ale zwrot roweru poza strefą postoju kosztuje dodatkowo 10 zł. Z kolei za odstawienie pozostawionego poza strefą postoju roweru do strefy postoju na wasze konto BikeS wpłynie 5 zł.

Uruchomienie stacji w systemie BikeS ma nastąpić do poniedziałku.

Zobacz tabelę opłat - https://bikes-srm.pl/cennik


Tekst i foto: UG Dobra / B.Świderski

 

Reklama r6s