Reklama

 

Na rowerach poznawali Szczecin z przewodnikiem

Na rowerach poznawali Szczecin z przewodnikiem

Blisko 100 miłośników turystyki rowerowej wyruszyło na Rodzinny Rajd Rowerowy Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem, który w ostatnią niedzielę (25 lipca)zorganizowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rowerzyści zaprosili do współpracy przy tym projekcie Michała Rembasa - znanego szczecińskiego przewodnika i autora wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego.

Wspólny przejazd rowerzystów był także wyrazem podkreślenia potrzeby rozwoju infrastruktury rowerowej w stolicy Pomorza Zachodniego.


Organizatorzy tak zaplanowali trasę, aby przejazd rowerzystów w jak najmniejszym stopniu utrudniał przemieszczanie się innych uczestników ruchu drogowego, dlatego korzystali z infrastruktury rowerowej oraz przejazdów przez szczecińskie parki gdzie tylko było to możliwe.

Michał Rembas zaplanował niezwykle interesującą trasę o długości 10 kilometrów. Rowerzyści zobaczyli m.in. ślady wojsk Napoleona na terenie Szczecina, niesamowite fasady budynków i bardzo charakterystyczne perełki architektury oraz kilka znanych symboli miasta Szczecina w nowej perspektywie. Przejazd rowerzystów poruszających się w ramach zgromadzenia zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Tempo jazdy było dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników wydarzenia. Ze względu na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii uczestnictwo w rajdzie wymagało wcześniejszej rejestracji.

"Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do tego projektu Michała Rembasa, który jest nie tylko niezwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim pasjonatem zakochanym w Szczecinie." - powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.
"Przygotowując przewodnik dla uczestników tego wydarzenia mogłem praktycznie o każdej ulicy napisać bardzo wiele stron i bardzo ciężko było ograniczyć się do wybrania tylko tych najważniejszych, bo każda z historii była niepowtarzalna i warta przekazania." - mówi Michał Rachowski, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, który przygotował dedykowany na to wydarzenie przewodnik.

Wydarzenie zostało sfinansowane z budżetu Miasta Szczecin w ramach przyznanej mikroDOTACJI.

Zadanie #mikroDOTACJE jest realizowane przez Fundację Sektor 3 ze środków Urzędu Miasta Szczecin w ramach zadania "Wspieranie oddolnych inicjatyw organizacji pozarządowych w Gminie Miasto Szczecin". Dzięki przyznanej dotacji zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymali specjalnie przygotowane na to wydarzenie przewodniki z opisem. Dla najmłodszych uczestników rajdu organizatorzy zakupili rowerowe kamizelki odblaskowe. Udział w rajdzie był tradycyjnie bezpłatny.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu podsumowującego to wydarzenie:Info, video: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus
Foto: własne

 

Reklama