Reklama

 

Międzynarodowe Święto Roweru i Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej

Międzynarodowe Święto Roweru i Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej


W ostatnią niedzielę obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Roweru. Szczecińscy rowerzyści uczcili rowerowe święto uczestnicząc w Polsko-Niemieckim Rajdzie Rowerowym Zwiedzamy Szczecin z Przewodnikiem.

Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus w ramach obchodzonych w Szczecinie Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej, a brali w nim udział także rowerzyści z Mierzyna.


Rowerzyści zgromadzili się pod siedzibą Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i wspólnie pokonali około 20 kilometrów delektując się pięknem stolicy Pomorza Zachodniego. Historię Szczecina uczestniczącym w wydarzeniu przybliżał Michał Rachowski.

Miłośnicy turystyki rowerowej odwiedzili m.in. Wały Chrobrego, Plac Solidarności, Bramę Królewską, Aleję Kwiatową, Park Andersa, Skwer Ackermanna, Cmentarz Centralny, Kirkut Żydowski, Ogród Różany, Park Kasprowicza, Pomnik Czynu Polaków i Urząd Miasta. We wspólnym przejeździe uczestniczyły także dzieci stąd tempo jazdy były dostosowane do możliwości najmłodszych rowerzystów.

 

 

Organizatorzy tak zaplanowali trasę, aby możliwie jak najmniej powodować utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego. Zgromadzenie zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruch Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Udział w wydarzeniu był bezpłatny, ale ze względu na obostrzenia i limity wynikające z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 wymagał wcześniejszej rejestracji.

"W ramach Dni Współpracy Polsko – Niemieckiej we współpracy z Biurem Prezydenta Miasta chcieliśmy przybliżyć Polakom i Niemcom historię naszego Szczecina. Cieszę się, że w wydarzeniu wzięły udział także dzieci, które z zainteresowaniem słuchali o historii Pomorza Zachodniego. Rower jest idealnym narzędziem, aby poznawać piękno Szczecina" – powiedział Michał Rachowski, organizator rajdu.

Krótka wideorelacja z wydarzenia dostępna jest pod adresem: https://youtu.be/dZca6FmnS_A


Info, foto i video: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama