Reklama r2m

 

Kolejne przedłużenie obowiązywania 3. stopnia alarmowego w całym kraju

Kolejne przedłużenie obowiązywania 3. stopnia alarmowego w całym kraju


Do dzisiaj do północy miał obowiązywać na terenie całego kraju przedłużony trzeci stopień alarmowy (CHARLIE-CRP), odnoszący się do zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał jednak zarządzenie przedłużające kolejny raz obowiązywanie tego stopnia alarmowego na obszarze całej Polski - do czwartku, 2022-03-31, do godz. 23:59.

 

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

Więcej informacji o systemie antyterrorystycznym w Polsce można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/mswia/system-antyterrorystyczny-rp.


Info i grafika: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

 

Reklama r6s