Reklama r2m

 

Kilkudziesięciu Mikołajów przejechało na rowerach przez Szczecin

Kilkudziesięciu Mikołajów przejechało na rowerach przez Szczecin


Rowerzyści ze Szczecina i Pomorza Zachodnie uczcili "Mikołajki" wspólnym przejazdem przez centrum stolicy Pomorza Zachodniego. Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Uczestnicy przejazdu zgromadzili się w dniu 6 grudnia o godz. 19:00 na Placu Solidarności. Rowerzyści pokonali około 10 kilometrów i odwiedzili m.in. Wały Chrobrego, Plac Grunwaldzki i Jasne Błonia.

 

Przejazd rowerzystów zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Organizatorzy wyrazili podziękowania dla policji za sprawne zabezpieczenie przejazdu.

Rowerzyści nie tylko uczcili obchodzone tego dnia „Mikołajki”, ale także podkreślali potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim.

Trasa została tak zaplanowana, aby zminimalizować uciążliwość dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas przejazdu rowerzyści pozdrawiali mieszkańców Szczecina i jednocześnie sami byli entuzjastycznie pozdrawiani przez spacerujących pieszych oraz kierowców samochodów.


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s