Reklama r2m

 

Harmonogramy odpadów w Google Calendar - aktualizujemy kompendium

Harmonogramy odpadów w Google Calendar - aktualizujemy kompendium


Aktualizujemy nasze kompendium wiedzy o gospodarce odpadami w Gminie Dobra w roku 2022!

Co nowego/zmienionego:

  • harmonogramy odbioru odpadów w Google Calendar
  • nowy Regulamin PSZOK
  • nowa wersja ściągawki w PDF
  • teksty jednolite zmienianych uchwał "śmieciowych"
  • archiwalne informacje - dla zalogowanych

Szczegóły - poniżej:

 

Harmonogramy odbioru odpadów (tzw. ulotki tras) dla całej Gminy - dotychczas dostępne były w 3-ch formach: graficznej, jako pliki PDF do pobrania, jako kalendarium wydarzeń portalu dostępne w menu: "Gmina -> Wydarzenia w gminie" - kategoria: "Odpady selektywne [gmina]".

Dostępne są już także harmonogramy wszystkich tras w Google Calendar!

Uwaga! Ta opcja dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników portalu Mierzyn w menu "Informator -> Gospodarowanie odpadami" - zakładka: {[R] Do pobrania - dla zalogowanych}

Po co mi harmonogramy w Google Calendar, skoro jest aplikacja BLISKO? Chociażby po to, aby mieć swobodę modyfikowania powiadomień o terminach odbiorów. Albo zintegrować ten harmonogram z innymi przypomnieniami. Albo dla zainstalowania powiadomień w aplikacji na komputerze (jeśli takiej używasz).  Słowem - elastyczność i wolny wybór :)

 

Nowy Regulamin Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Nowy Regulamin PSZOK obowiązuje od 2022-01-03. Sprawdziliśmy, jakie zmiany w nim zaszły w stosunku do poprzedniego roku - okazuje się, że niewielkie zmiany dotyczą bioodpadów jakie do PSZOK można oddawać, a jakich już nie.

Regulamin jest oczywiście do pobrania w menu "Informator -> Gospodarowanie odpadami" - zakładka: [Do pobrania]

 

Nowa wersja ściągawki w PDF

Aktualizacja regulaminu PSZOK pociągnęła za sobą potrzebę aktualizacji naszej ściągawki w PDF - Przewodnik po gospodarowaniu odpadami

Wersja 4 tej ściągawki zawiera zatem zmiany tylko w części dotyczącej PSZOK. Jeśli ktoś chce mieć aktualną, "świeżą" ściągawkę - zapraszamy do pobierania. Poprzednia wersja (v. 3) jest nadal dostępna.

 

Teksty jednolite zmienianych uchwał śmieciowych

Czasami uchwała nie obejmuje kompletu przepisów w nowej wersji, a opisuje tylko miejsca i zakres zmian. Niekiedy jest to uciążliwe, gdy czytamy jakiś przepis i widzimy, że w 3-4 punktach opisuje tylko zmiany w innym przepisie, całościowym.

Dlatego przygotowaliśmy wersje jednolite 4-ch uchwał, które ulegały mniejszym lub większym zmianom. Najważniejsze z nich to Regulamin utrzymania czystości i porządku oraz Szczegóły świadczenia usług odbioru odpadów.

Uwaga! Ta opcja dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników portalu Mierzyn w menu "Informator -> Gospodarowanie odpadami" - zakładka: {[R] Do pobrania - dla zalogowanych}

 

Ubiegły rok w gospodarce odpadami - dla zalogowanych

Wprowadzając nowe informacje, aktualne na 2022 r. nie usuwaliśmy danych dotyczących roku 2021 (opisów, plików do pobrania, kalkulatora on-line). Zostały one w portalu "przysłonięte", aby zachować przejrzystość i tak sporego zestawu aktualnych informacji.

Dane dotyczące tylko roku 2021 dostępne są dla użytkowników portalu Mierzyn po zalogowaniu.

 

Zapraszam!


 

Reklama r6s