Reklama r2m

 

Gryfus podsumowuje UltraGryfusa 2023 - dla dorosłych i dla dzieci

Gryfus podsumowuje UltraGryfusa 2023 - dla dorosłych i dla dzieci


Ostatni weekend stał pod znakiem dwóch ważnych wydarzeń rowerowych, organizowanych przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Gryfus podsumował je właśnie, podkreślając wkład pracy swoich Wolontariuszy oraz wsparcie firm i dotacji, dzięki którym mogły odbyć się:

Ultra Gryfus - to turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego o długości ok. 275 km.

Ultra Gryfus Kids - to zawody rowerowe dla najmłodszych dzieci (3-10 lat) na dystansie 100 do 200 metrów.

 

Ultra Gryfus odbył się w sobotę, 2 września, już po raz szósty, ugruntowując swoją renomę i popularność - rosnącą z roku na rok.
W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 225 zawodników. Zdecydowana większość przybyła z różnych zakątków Polski, ale na tegoroczną edycję wyścigu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego przybyli także miłośnicy amatorskich zawodów z Niemiec, Ukrainy, Danii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Szwajcarii.
Zawody przeprowadzili wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, a partnerem wydarzenia była Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Na pokonanie około 275 kilometrów kolarze mieli limit czasowy 17 godzin. Zawodnicy po raz pierwszy mieli do wyboru dwie trasy: szosową oraz gravelową. Intensywny rozwój infrastruktury rowerowej na Pomorzu Zachodnim oraz coraz większa popularność tras gravelowych sprawiły, że zaproponowana trasa gravelowa prowadząca m.in. po wałach okalających Jezioro Dąbskie była szczególnie wychwalana przez zawodników.

Najlepszym objechanie Zalewu Szczecińskiego zajęło około 8 godzin. W tym roku zawodnikom podczas rywalizacji towarzyszyły idealne warunki, które sprzyjały szybkiej jeździe.

Uroczysta dekoracja odbyła się w niedzielę na Łasztowni. Wyścig odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina - Piotra Krzystka.

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz wsparciu finansowemu od samorządów, instytucji oraz firm.

 

 

Ultra Gryfus Kids 2023 stanowiło trzecią edycję imprezy towarzyszącej ultramaratonowi rowerowemu Ultra Gryfus 2023. Najmłodsi uczestnicy ścigali się na dystansach od 100 do 200 metrów. Zawody zgromadziły w niedzielę ponad 100 młodych rowerzystów w wieku od 3 do 10 lat.

Mali sportowcy mogli stanąć na starcie zarówno na rowerkach biegowych, jak i na tradycyjnych rowerach dziecięcych. Rywalizacja była przede wszystkim okazją do dobrej zabawy: zawodnicy startowali w grupach po trzech, a każde z nich miało okazję stanąć na podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz czapki, które stanowią wspomnienie tego niezwykłego dnia. Bezpieczeństwo młodych uczestników było priorytetem - obowiązkowo każdy z nich miał na głowie kask oraz startował na sprawnym rowerze.

Wydarzenie przeprowadzili wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus. Klub na organizację wydarzenia pozyskał tzw. małą dotację z budżetu Miasta Szczecin. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu głównego partnera - Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s