Reklama r2m

 

Gryfus podsumowuje UltraGryfusa 2022 - dla dorosłych i dla dzieci

Gryfus podsumowuje UltraGryfusa 2022 - dla dorosłych i dla dzieci


Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podsumował dwa ważne wydarzenia ze swojego bogatego kalendarza, które odbyły się w pierwszy weekend września 2022 r.

Ultra Gryfus - to turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego o długości ok. 250 km.

Ultra Gryfus Kids - to zawody rowerowe dla najmłodszych dzieci (3-10 lat) na dystansie 100 do 200 metrów.

 

Ultra Gryfus odbył się w sobotę, 3 września, już po raz piąty i stał się jednym najważniejszych amatorskich wydarzeń rowerowych i kolarskich na Pomorzu Zachodnim.
W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski oraz z Niemiec. Zawody przeprowadzili wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, a partnerem wydarzenia była Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Na pokonanie około 250 kilometrów kolarze mieli limit czasowy 17 godzin. Najlepszym zajęło to około 8 godzin. Ultramaraton sędziowali sędziowie z Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego. Zawody wygrał mieszkaniec Gminy Dobra - Marek Rupiński, który uzyskał czas 07:40:18 a wśród pań najlepsza była Joanna Balawajder.

Uroczysta dekoracja odbyła się w niedzielę na Łasztowni. Wyścig odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina - Piotra Krzystka.

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz wsparciu finansowemu od samorządów, instytucji oraz firm.

 

 

Ultra Gryfus Kids 2022 były już drugą edycją zawodów rowerowych dla dzieci, towarzyszących "dorosłemu" Ultra Gryfusowi. Podobnie jak "dorosła" wersja, te zawody także cieszyły się dużą popularnością - uczestniczyło ponad 100 dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Dzieci podczas Ultra Gryfus Kids miały do pokonania od 100 do 200 metrów. Rowerzyści startowali trójkami i każdy z nich stanął na podium, otrzymał pamiątkowy medal i otrzymał pamiątkową czapkę z daszkiem. Każdy uczestnik zawodów musiał posiadać sprawny rower oraz obowiązkowo kask.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus na organizację wydarzenia pozyskała środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz tzw. małą dotację z budżetu Miasta Szczecin. Partnerem wydarzenia jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s