Reklama r2m

 

Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej - na rowerach z Gryfusem

Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej - na rowerach z Gryfusem


W ramach Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus we współpracy Biurem Prezydenta Miasta organizuje Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy "Zwiedzamy Szczecin z Przewodnikiem".

Wydarzenie odbędzie się 24 października 2021 roku i jest adresowane do Polaków i Niemców, którzy chcą poznać najpiękniejsze zabytki stolicy Pomorza Zachodniego. Przewodnik będzie przybliżał historię i zabytki miasta zarówno w języku polskim jak i niemieckim.

 

 

Rowerzyści zgromadzą się przy siedzibie Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i wspólnie pokonają dystans około 20 kilometrów. Odwiedzą m.in. Wały Chrobrego, plan Solidarności, Bramę Królewską, Aleję Kwiatową, Park Andersa, Skwer Ackermanna, Cmentarz Centralny, Kirkut Żydowski, Ogród Różany, Park Kasprowicza, Pomnik Czynu Polaków i Urząd Miasta Szczecin.

Tempo przejazdu będzie bardzo rekreacyjne, tak by najmłodsi uczestnicy byli w stanie pokonać planowany dystans. Organizatorzy zaplanowali postoje co kilka kilometrów w celu słuchania prelekcji przewodnika. Przejazd rowerzystów będzie zabezpieczać policja oraz wolontariusze Fundacji Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na obostrzenia i limity wynikające z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 wymaga rejestracji.

Link do rejestracji udziału: https://mierzyn.pl/gryfus-rajd

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/892410775032580

Program Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej: https://dwpn.szczecin.eu/program


Info i foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s