Reklama r2m

 

Bezpłatne testy sprawności ruchowej i poznawczej - Dni Zdrowia

Bezpłatne testy sprawności ruchowej i poznawczej - Dni Zdrowia


Starostwo Powiatowe w związku z Obchodami Dni Zdrowia w Powiecie Polickim zaprasza osoby powyżej 60 roku życia na bezpłatne wykonanie testów sprawności ruchowej i poznawczej "Alzheimer-rozumiem-wspieram".

Badanie to nie postawi diagnozy, ale wskaże, czy dana osoba powinna udać się po skierowanie do lekarza specjalisty dla przeprowadzenia pogłębionych badań.

 

Kampania informacyjno-edukacyjna "Alzheimer–rozumiem–wspieram" ma na celu zwiększenie wiedzy na temat choroby Alzheimera i innych chorób otępiennych (demencji) oraz potrzeb osób chorych i ich opiekunów rodzinnych. Wczesna diagnoza umożliwia wydłużenie nawet o kilka lat okresu samodzielnego życia, bez potrzeby korzystania z intensywnej, całodobowej opieki.

Liczba miejsc jest ograniczona i na badanie obowiązuje rejestracja telefoniczna - pod nr tel. 91 43 28 158 (Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach).

Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma materiały informacyjne i niespodziankę od organizatorów.

 

W Gminie Dobra testy będą wykonywane 03 października 2022 r. (poniedziałek) w godz. 16:00-20:00 w Centrum Medycznym w Dobrej - przy ul. Poziomkowej 5B.


Info: Starostwo Powiatowe w Policach

 

Reklama r6s