Reklama r2m

 

Aktorzy z PSP Mierzyn ratują święta!

Aktorzy z PSP Mierzyn ratują święta!

W środę, 8 stycznia 2020 r., Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie zamieniła się na kilkadziesiąt minut w teatr, prezentując premierę przedstawienia "Ratujmy Święta".

O godz. 13 na szkolnym forum zjawili się widzowie - dzieci z młodszych klas, dyrekcja, nauczyciele, rodzice i zaproszenie przez dzieci bliscy.

Aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego pokazali jak na swój bardzo młody wiek profesjonalną grę aktorską, której nie zakłóciły nawet drobne problemy techniczne.
Spektakl był wyczekiwany - początkowo planowano przedstawienie na koniec grudnia, ale choroba aktorów wymusiła przełożenie przedstawienia.
Opowiada nowoczesnym, młodzieżowym językiem o wartościach, jakie należy pielęgnować w rodzinie, aby magia świąt została uratowana.

Na koniec występu gratulacje młodym aktorom oraz podziękowania za ich pracę dla nich i ich opiekunów złożyła Dyrektor PSP Mierzyn - Pani Iwona Kacperska-Kufel.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z występu:


Koło Teatralne w PSP Mierzyn to dzisiaj aż 18-tu członków, którymi opiekują się: Pani Ewa Sobczak (Przewodnicząca Rady Rodziców) oraz nauczycielki: Pani Malwina Biedzińska i Pani Wioletta Gutowska.
Taka liczba dzieci to wyzwanie dla opiekunów, bo ciężko znaleźć scenariusz, w którym każde dziecko znajdzie dla siebie rolę i będzie zadowolone.
Próby Koła Teatralnego odbywają się w czwartki, ale niekiedy jest to zbyt rzadko i czasami trzeba robić dodatkowe spotkania.

Działalność Koła nie byłaby możliwa bez mocnego wsparcia opiekunów i Rodziców - opiekunowie robią sami scenografię, Pani Ewa zwykle tworzy coś z kartonów, Pani Malwina pięknie maluje i ozdabia scenografię. Stroje dla dzieci to zadanie rodziców, którzy zawsze stają na wysokości zadania i pięknie przygotowują swoje pociechy do występów.

Młodzi aktorzy oprócz świątecznych występów mają za sobą piękne przedstawienie "Calineczkę", które mają nadzieję gdzieś jeszcze zaprezentować.
Jak mówi Ewa Sobczak: "Te dzieci mają ogromny talent, niesamowicie cieszę się kiedy przełamują wstyd, robią ogromne postępy, z uwagą słuchają moich rad i pięknie ukazują emocje. Od zawsze interesowałam się aktorstwem i czerpie dużą satysfakcję z tego, że mogę tym zarazić dzieci z naszej szkoły."

Przed dziećmi jeszcze jeden pokaz - w piątek, 17.01.2020. Zaprezentują wówczas swoje umiejętności w XV Gminnym Przeglądzie Jasełkowym w szkole w Dołujach. Dzieci są tym wyjazdem bardzo podekscytowane.

Informacja własna, tekst na podstawie wypowiedzi Pani Ewy Sobczak
Foto/video: własne

 

Reklama r6s