Blog portalowy

Portal

Zmiany na portalu Mierzyn - ulice, wyszukiwarka, reklamy


Zapewne niektórzy zauważyli ostatnie zmiany na portalu dziennika Mierzyn - www.mierzyn.pl

Krótko podsumowując: zniknęło menu "Ulice" (tylko menu), pojawiła się wyszukiwarka oraz reklamy. I oczywiście - zalogowani użytkownicy mają lepiej ;)

 

Najważniejsza zmiana - to zniknęła pozycje menu "Ulice". Ale spokojnie - wszystkie informacje dotyczące ulic Mierzyna pozostały - nastąpiła tylko reorganizacja menu, usunięcie zdublowanych informacji i optymalizacja dostępu do informacji o ulicach.

Mapa ulic Mierzyna jest teraz dostępna w menu "Mierzyn" -> "Mapa Mierzyna" - tam była dotychczas mapa tylko granic naszej wsi. Obecnie jest tam komplet informacji geograficznych. Pozostałe informacje o ulicach zostały umieszczone pod mapą (jako legenda) lub pozostały w menu "Mierzyn" -> "O Mierzynie".

 

Pojawiła się w menu nowa opcja - "lupka" czyli wyszukiwarka. Niezalogowanym użytkownikom udostępnia okno wyszukiwania informacji w newsach portalu podobnie, jak okno szukania w przeglądzie newsów. Treści portalu są indeksowane, dzięki czemu wyszukiwarka podpowiada możliwe konteksty szukanych haseł w miarę wpisywania.

Zalogowani użytkownicy portalu w tym menu mają dostęp do dodatkowych opcji wyszukiwania - tzw. "wyszukiwanie zaawansowane". Pozwala to na określenie zakresu dat, wybór autora, kategorii i typu szukanej informacji.

Informacji na portalu sukcesywnie przybywa i wyszukiwarka może być coraz bardziej przydatna. Przybywać też będzie opcji wyszukiwania zaawansowanego dla zalogowanych użytkowników ;)

 

Nietrudno zauważyć kolejną zmianę - pojawienie się bloków reklamowych. Informacja o takiej możliwości była przedstawiana już kilka miesięcy temu i widnieje w opisie "O portalu". Nikt chyba nie lubi, gdy nachalne reklamy przeszkadzają w korzystaniu z portalu. Z drugiej strony - reklama to naturalne źródło informacji o nowych produktach i usługach.

Dla portalu "Mierzyn" bloki reklamowe (na razie tylko reklama automatyczna) to pewien "eksperyment reklamowy" pozwalający na dopracowanie takiego układu, położenia i ilości reklam, aby były jak najmniej uciążliwe, a jednocześnie zauważalne.

Uwaga - zalogowanym użytkownikom bloki tych reklam nie są wyświetlane.

Być może ktoś zauważy interesującą reklamę i kliknie w nią, aby dowiedzieć się więcej. Będzie to także grosz wspierający w jakiejś perspektywie czasowej (bo szybko i dużo "kokosów" z reklamy nie spodziewam się) utrzymanie i rozwój portalu.

W dalszym etapie przygotowane będzie miejsce reklamowe dla lokalnych firm z naszej okolicy, które chciałaby się także i tutaj zaprezentować.