Blog portalowy

Szereg zmian na portalu

Szereg zmian na portalu

Kilka ostatnich dni to szereg kolejnych zmian na portalu (i nie tylko), konsekwentnie zmierzających do osiągnięcia 3-ch celów: ułatwiania korzystania z już istniejących informacji, przygotowania portalu na nowe usługi oraz do promowania portalu w sieci.

Poniżej jak zwykle - więcej szczegółów.

 

Jak niektórzy zapewne zauważyli - zmieniło się logo portalu, jego nazwa, a także logo ("profilówka") fanpage na FB. To takie małe odświeżenie, lekki rebranding przygotowujący portal do promowania w sieci.

Ze względu na zbliżający się szybko okres urlopowy oraz z powodu uruchomienia dwóch ważnych opcji w usłudze Mierzyn-wydarzenia (Wakacje-2019 oraz Odpady selektywne) - na Facebooku zaistniały dwie krótkoterminowe reklamy płatne, aby dotrzeć szybko do jak najszerszego grona potencjalnie zainteresowanych osób. To był także mały test tej formy promocji portalu - jej skuteczności i zasięgu.

 

Z innych zmian:

  • Mierzyn-wydarzenia: zmienione zostały ikony na stronie głównej w listach wydarzeń. Dotychczas przy każdym wydarzeniu były miniatury grafik wydarzeń, ale to bardzo często powodowało nieczytelność dat na tych ikonach. Teraz na stronie głównej są ikony w formie jednokolorowych kwadratów, dzięki czemu widać wyraźnie datę wydarzenia.
  • Mierzyn-portal: przeredagowano i połączono w jeden artykuł treści opisujące portal i źródła informacji. Teraz są dostępne w jednym wpisie: "O portalu".
  • Mierzyn-portal: na stronie głównej pojawiły się 4 przyciski "szybkiego dostępu" do opcji, które wydają się najbardziej popularne i potrzebne (wakacje, odpady selektywne, ulice na mapie, dla rowerzystów).
  • Mierzyn-portal: menu z pozycjami dotyczącymi portalu przeniesiono do bloku w stopce strony. To zgodne z trendami tworzenia stron WWW, pozostawia menu główne dla treści tworzących sedno portalu, a przede wszystkim robi miejsce dla ... (jeszcze nie zdradzę teraz ;) )
  • Mierzyn-ulice: na mapie ulic dodano dymkach informacyjnych dla każdej ulicy oznaczenia tras dla odbioru odpadów selektywnych. Dzięki temu w tym jednym miejscu kompletuje się dla każdej ulicy szereg informacji ich dotyczących.

 

Na portalu w międzyczasie zostały zrealizowane kolejne etapy prac do wdrożenia nowej, bardzo ważnej usługi oraz przetestowano nowe formy publikacji treści. Ale to informacje na nieco późniejszy czas ;)