Blog portalowy

Rejestracja użytkowników

Rejestracja użytkowników

Kolejna ważna i odważna zmiana... Portal Mierzyn otwiera się na użytkowników :)

To rzecz przygotowywana dla Was od kilku miesięcy - uruchomiona została możliwość rejestrowania się użytkowników na portalu.

 

Dla kogo jest rejestracja?

Dla każdego, ale szczególnie dla osób mających chociaż minimalną wprawę w nawigowaniu po portalu oraz rozumiejących kwestia logowania, zmiany hasła, odzyskiwania hasła.
Wszystko jest opisane w artykule Konto użytkownika - pomoc, gdyby ktoś potrzebował wskazówek.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem portalu.

 

Co daje rejestracja?

W trakcie rejestracji użytkownik wybiera ulicę, z jaką chce mieć skojarzone swoje konto na portalu. Oczywiście nie musi to być ulica, na której mieszkamy, ale taki wybór wydaje się oczywistością.
Po zalogowaniu się użytkownik dostaje na portalu informacje częściowo wyselekcjonowane: jeśli jakaś informacja dotyczy tylko jego ulicy (bez wpływu na inne ulice) - to użytkownik zalogowany ją zobaczy. Jeśli informacja dotyczy innej ulicy - nie będzie widoczna.
Użytkownik niezalogowany widzi wszystkie informacje.

Dzięki takiemu rozwiązaniu bardziej obyci użytkownicy, którzy zdążyli zaznajomić się z zawartością portalu dostają porcję informacji głównie ich dotyczącą.

Co więcej - użytkownicy zarejestrowani dostają InfoPanel....

 

Co to jest InfoPanel?

To specjalnie przygotowany panel dla zalogowanego użytkownika, który prezentuje w kompaktowy sposób przegląd najważniejszych informacji dla użytkownika, zwłaszcza jego dotyczących.
To tutaj użytkownik znajdzie np. informację o terminach odbioru odpadów z jego ulicy - zarówno komunalnych jak i selektywnych.

InfoPanel włącza się użytkownikowi automatycznie tuż po zalogowaniu się. W każdej chwili można jednak przejść do standardowej strony głównej i reszty portalu.

Informacja o działaniu InfoPanelu jest dostępna w odrębnym opisie: InfoPanel - pomoc.

 

Na co należy uważać?

Przede wszystkim na poprawność informacji i bezpieczeństwo. Dla założenia konta użytkownika wymagana jest minimalna ilość informacji - tyle, ile potrzeba do zidentyfikowania i zalogowania użytkownika.
Użytkownicy, którzy w czasie rejestracji lub podczas zmian danych podadzą dane (zwłaszcza login czy nazwę) budzące wątpliwości bądź naruszające prawa innych osób albo sprzeczne z zasadami współżycia społecznego lub dobrymi obyczajami - mogą zostać zablokowani przez administratora.

Należy zwrócić szczególną uwagę w opisie Konto użytkownika - pomoc na kwestie związane z bezpieczeństwem. Kilkakrotne błędne próby logowania mogą całkowicie odciąć dostęp do portalu!