Blog portalowy

Mierzyn-wydarzenia - Wakacje!

Mierzyn-wydarzenia - Wakacje!

Mierzyn-wydarzenia nieoczekiwanie rozwija się i proponuje jedno, wspólne miejsce do prezentacji wypoczynku dzieci w czasie wakacji :)

Zamiast szukać po różnych stronach, grupach, między nowymi i starymi wpisami, doczytywać się w jakim terminie - zajrzyj na Mierzyn.PL !


Napisałem, że Mierzyn-wydarzenia rozwija się "nieoczekiwanie", bo to nowy pomysł, który będzie (mam taką nadzieję) odpowiedzią na potrzebę rozeznania się w możliwościach wypoczynku dla mierzyńskich dzieci

Zapewne początek czerwca to trochę za późno, ale może komuś się przyda, a ponadto - możemy potraktować to jako sprawdzian przydatności takiej funkcjonalności. Zarówno dla rodziców jak i dla organizatorów wypoczynku.

 

W ramach usługi Mierzyn-wydarzenia wyodrębniona została część dostępna w menu "Informator -> Wakacje 2019", funkcjonalnie bliźniaczo podobna do "Informator -> Wydarzenia".

W opcji menu "Wakacje 2019" są jednak zgrupowane wydarzenia dotyczące tylko wypoczynku dla dzieci. Mają z tego tytułu dodatkowe pola informacyjne jak: rodzaj zajęć, data aktualizacji informacji.

Specjalną nowością są ikony (kwadracik z dziećmi) w nagłówku wydarzenia - kolor ikony symbolizuje odnotowaną obsadę danego wypoczynku wskazując, czy mogą być wolne miejsca.

 

A ewidentną nowością funkcjonalną jest możliwość samodzielnego zgłoszenia informacji o wypoczynku! Taka możliwość jest dostępna na dole prawej kolumny w opcji "Wakacje 2019" pod przyciskiem "Zgłoszenie wypoczynku".  Mogą z niej skorzystać organizatorzy wypoczynku, ale też każdy, kto ma wiedzę o nieujętym jeszcze na tym portalu jakimś wypoczynku dla dzieci.

 

Na start wprowadzone zostało ponad 20 form zorganizowanego wypoczynku, na razie tylko w kategorii "półkolonie" - które znalazłem przeglądając Facebooka.

Jeśli ta funkcjonalność zostanie uznana za przydatną - będzie służyła na przyszłość także na okres ferii zimowych i kolejnych wakacji - z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

 

Ważne! Proszę zapoznać się z uwagami:

a) na stronie "Wakacje 2019" - czerwonym drukiem (w skrócie - Mierzyn.PL nie bierze odpowiedzialności za treść ofert wypoczynku i działania organizatorów)

b) na górze strony zgłoszenia wypoczynku (w skrócie: wypoczynek ma być praktycznie dostępny dla dzieci z Mierzyna a informacje organizatora mają być publicznie dostępne)