Blog portalowy

Mierzyn-wydarzenia a odpady selektywne

Mierzyn-wydarzenia a odpady selektywne

Dzisiaj garść informacji o Mierzyn-wydarzenia i terminarzu odbioru odpadów selektywnych.

Czyli - trochę przyziemnych wyjaśnień o nieco nieziemskich sformułowaniach, a zwłaszcza - czy UFO selekcjonuje odpady w obszarze X ;)

 

Tworząc zasób informacyjny na portalu Mierzyn.PL dotyczący danej tematyki, staram się każdorazowo zrobić to tak, aby użytkownicy dostali maksymalną dawkę przydatnej wiedzy, przy maksymalnej prostocie obsługi i maksymalnej przejrzystości.
Z drugiej strony - działając jednoosobowo - dążę do tego, aby obsługa takiego zasobu informacyjnego w przyszłości minimalnie mnie angażowała, a to zwykle oznacza na początku dużo pracy.

Mierzyn-wydarzenia to usługa, której jedną z najważniejszych zawartości stał się terminarz odbioru odpadów selektywnych ze względu na dość zagmatwaną i mało przejrzystą konstrukcję.
Oczywiście dla kogoś, kogo interesuje tylko jego własna ulica nie stanowiło to może wielkiego problemu.
Ja jednak musiałem spojrzeć na całość, wszystkie ulice - w sposób ujednolicony i dostosować jakoś te informacje do publikacji na portalu.

Pierwszy terminarz na kwiecień-maj 2019 po poddaniu analizie ujawnił, że:

  • brakuje w nim ul. Równej
  • pozostałe ulice podzielono na 4 grupy, obszary o wspólnych terminach odbioru poszczególnych frakcji

Przyjąłem więc na potrzeby uporządkowania informacji dla portalu, że te 4 grupy nazwane zostaną:
"Obszar A", "Obszar B", "Obszar C", "Obszar D".
Po wyjaśnieniu jak wygląda sprawa ul. Równej - dla ujednolicenia obsługi potraktowałem tę pojedynczą ulicę jako kolejny obszar, ale z racji tego, że jest specyficzny - dostał literkę "X".

I w ten właśnie sposób powstała "Mierzyńska strefa 51" - czyli "Obszar X" :)

Te obszary zostały wprowadzone do kalendarza wydarzeń, a w szczegółach każdego wydarzenia jest wykaz ulic, które wchodzą w skład danego obszaru.Potem przyszedł czerwiec i pojawił się drugi harmonogram - na jeden miesiąc. W tym harmonogramie ulice też zostały pogrupowane, ale nazwano je "trasami" - trasa 5, trasa 6 (czyli… droga do Gdańska ;) ), trasa 7, trasa 8.
Aby zachować spójność informacji na portalu z tym, co otrzymujecie z UG - terminarz za czerwiec został wprowadzony z taką nomenklaturą.
Dodatkowo, ta specyficzna ul. Równa dla zachowania spójności - także została nazwana trasą, z oznaczeniem… a jakże - oczywiście X ;)
Niestety - aby nie było zbyt prosto - w tym harmonogramie 3 ulice (Długa, Prosta, Wędrowna) zostały podzielone na fragmenty, które rozdzielono na różne trasy.

 

Ostatni, trzeci harmonogram - na okres lipiec 2019 - styczeń 2020 - jest niemal identyczny jeśli chodzi o podział ulic na trasy, ale dokonana w nim jedna zmiana zburzyła nieco już zaplanowany porządek. To spowodowało, że nie mogłem skorzystać z podziału na trasy z czerwca, ale stworzyć nowy podział.W efekcie prac nad tymi różnymi układami w tym momencie użytkownicy portalu Mierzyn.PL mają do dyspozycji w kalendarzu:

  • wszystkie terminy odbioru odpadów selektywnych dla wszystkich ulic do końca stycznia 2020 r.
  • zachowany podział na frakcje
  • dla wygody - zgrupowanie terminów odbioru poszczególnych frakcji w konkretne daty
  • zachowaną nomenklaturę nazewniczą ("trasa…") dla ułatwienia ewentualnych kontaktów z UG czy firmą odbierającą odpady

 

Jak wyszukać własne terminy w terminarzu?
Najlepiej w wyszukiwarce wydarzeń wybrać kategorię "Odpady selektywne", a w polu "Znajdź" - wpisać nazwę swojej ulicy.

Życzę przyjemnego korzystania :)


A jeśli ktoś dotarł z czytaniem do tego miejsca to zdradzę tylko, że Mierzyn-wydarzenia ma jeszcze jedną ważną możliwość ułatwiającą życie Mierzynianom, ale o tym może za kilka dni... ;) No chyba, że ktoś bardzo nie może się doczekać... ;)