Blog portalowy

Mierzyn-rowery - propozycje tras

Mierzyn-rowery - propozycje tras

Aktywne weekendy na dwóch kółkach! Mierzyn-rowery udostępnia właśnie 5 propozycji tras z Mierzyna do przejażdżek głównie weekendowych.
Trasy przebiegają po drogach publicznych, a więc jeśli przejażdżka z dziećmi - to powyżej 10-go roku życia.

 

Z Mierzyna nie można wyjechać na dłuższą przejażdżkę rowerową korzystając tylko z dróg dla rowerów - po prostu ich nie ma. Dlatego szukałem kompromisu pomiędzy możliwością przejażdżki nawet z dzieckiem, ale bezpośrednio z domu (bez konieczności dojazdu samochodem do dłuższej drogi dla rowerów) - a drogą, która mimo ruchu publicznego będzie dość bezpieczna.

Przedstawiam propozycję 5-iu tras przejażdżek rowerowych po okolicach Mierzyna, o coraz większym stopniu trudności i coraz dłuższych. To proste trasy, które pozwolą aktywnie spędzić czas.

Trasy przebiegają po drogach publicznych, ale w oddaleniu od dróg o dużym natężeniu ruchu, więc jadąc w weekend można liczyć na spokojną przejażdżkę i spokojnie można zabrać dziecko.

Ważne! Z tego powodu dziecko oczywiście musi mieć ukończone 10 lat i posiadać stosowne uprawnienia (najczęściej - kartę rowerową). Ponadto bardzo wskazana jest jazda w kasku rowerowym!

 

Proponowane trasy są udostępnione w menu Rowery - Trasy rowerowe na mapie i opisane jako "Propozycja admina - trasa ...".

Każda trasa:

  • jest pętlą z punktem startu i końca przy boisku w Mierzynie (umowny punkt)
  • ma w nawiasie podaną długość w km
  • ma dodatkowe oznaczenie [DE] jeśli biegnie przez terytorium Niemiec (pamiętajcie o dowodach osobistych!)
  • ma zaproponowane miejsce postoju (dłuższe trasy - 2 miejsca), w którym można bezpiecznie się zatrzymać, chwilę odpocząć, usiąść i jechać dalej
  • ma krótki opis w dymku na mapie (dymek otwiera się po kliknięciu na trasę na mapie)
  • ma swój ślad w serwisie Traseo.pl, którym można się posłużyć w czasie jazdy

 

Te trasy to praktycznie sprawdzone drogi - m.in. takimi trasami jeżdżę sam lub z dzieckiem :)

 

Życzę udanych przejażdżek!