Blog portalowy

Informator - bezpieczniej z Mierzyn.PL!

Informator - bezpieczniej z Mierzyn.PL!

Kolejna usługa portalu, która tak naprawdę zagościła już kilka miesięcy temu.
Mierzyn-info to usługa, której celem jest udostępnienie zbioru praktycznych, przydatnych a niekiedy wręcz niezbędnych informacji - w jednym, podręcznym miejscu.

Kilka miesięcy temu pojawiła się nowa pozycja menu - Informator - prezentująca wydarzenia wraz z wyszukiwarką, a potem wydarzenia dotyczące wypoczynku wakacyjnego i w końcu - zbiór informacji o gospodarowaniu odpadami.

Teraz dochodzą dwie nowe, ważne pozycje - pozwalające oficjalnie obwieścić działanie usługi Mierzyn-info :)

 

Zagrożenia - to zbiór porad dotyczących postępowania w razie najważniejszych zagrożeń związanych ze zjawiskami pogodowymi. Są tu m.in. informacje o burzy, powodzi, upale.  Niby wszystko wiadome, jasne - ale czasami zapominamy o oczywistych zasadach.  Informacje pochodzą z serwisu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (https://rcb.gov.pl/alertrcb/zagrozenia-poradniki)

 

Teleadreson - nazwa może nie całkiem szczęśliwa czy brzmiąca nowocześnie, ale krótko oddaje istotę tego zasobu informacji. To zestawienie najpotrzebniejszych numerów telefonów do różnych instytucji, gdzie w większości podano także ich adresy, adresy e-mail, czy WWW jeśli istnieją.

Teleadreson jest zestawieniem przygotowanym w sposób szczególny - układ pozycji, ich kolorystyka i kolejność - nie są przypadkowe i mają swoje uzasadnienie tak dla położenia na ekranie komputera jak i smartfona. Oczywiście nie każdemu akurat taki układ może odpowiadać, ale starałem się, aby był praktyczny.

Uwaga "smartfonowcy"! Wszystkie numery telefonów są klikalne - zatem otwierając okienko z numerem telefonu możecie od razu go kliknąć i macie gotowy numer do wybierania.

Zwróćcie uwagę na telefony do dyżurnych placówek opieki zdrowotnej (POZ) - obok adresów są linki opisane [mapa] - klikając na taki link dostajecie od razu mapę z lokalizacją danej placówki w serwisie GoogleMaps, co szybko pozwoli Wam uruchomić nawigację do tego punktu.  Dzięki temu w sytuacji nagłej potrzeby (najczęściej późno w nocy, sytuacja stresowa) - szybko i sprawnie połączycie się z wybraną placówką i znajdziecie do niej wskazówkę dojazdu.

Informacje dotyczące godzin pracy placówek UG Dobra uwzględniają zmiany godzin od 01 listopada 2019 r.

 

Ze względu na rangę informacji - Teleadreson  ma swój przycisk szybkiego dostępu wprost na stronie głównej portalu www.mierzyn.pl !

 

Miłego korzystania :)