Blog portalowy

Gospodarka odpadami

Informacje UG o gospodarce odpadami i zmiany na portalu

Urząd Gminy przygotował i rozpoczął publikację cyklu prezentacji dotyczących gospodarki odpadami. Uruchomiony ponadto został moduł gospodarki odpadami w aplikacji BLISKO.

Na naszym portalu zaszło przy tej okazji nieco zmian, ale niektóre z nich widoczne są na razie tylko dla zalogowanych... ;)

 

UG Dobra przygotował cykl 5-iu prezentacji wyjaśniających najważniejsze zagadnienia dotyczące gospodarki odpadami i naliczaniem opłat za odbiór śmieci. W tym momencie zostały opublikowane 2 odcinki: o obowiązujących regulacjach prawnych oraz o metodach naliczania opłat za śmieci.

Odcinki są opublikowane w serwisie YouTube na profilu UG Dobra.

 

Uruchomiony ponadto został moduł gospodarki odpadami w aplikacji BLISKO. To aplikacja, dzięki której na smartfonach możemy otrzymywać m.in. informacje i komunikaty wysyłane przez Urząd Gminy.  Moduł gospodarki odpadami przedstawia nam (po podaniu adresu) harmonogram odbioru odpadów selektywnych i komunalnych oraz informacje dodatkowe - np. o sposobie selekcji poszczególnych odpadów czy miejsc ich odbioru. Dostęp do systemu BLISKO jest możliwy także przez WWW - poprzez stronę UG Dobra - i można tam wydrukować jako PDF nasz harmonogram.

 

W związku z tym na portalu dziennika Mierzyn wdrożono kilka zmian w menu "Informator" / "Odpady komunalne i selektywne", a także w układzie strony głównej, które powinny ułatwić korzystanie z informacji UG:

  • w menu Odpady komunalne i selektywne informacje podstawowe z górnej części zostały przeniesione do nowej zakładki "Informacje podstawowe"
  • w górnej części tego menu pojawiły się informacje o publikacjach UG Dobra oraz kalendarz portalu z terminami odbioru odpadów selektywnych i wielkogabarytowych
  • poniżej pojawiły się moduły odtwarzaczy video prezentujące w jednym miejscu udostępnione przez UG Dobra poradniki
  • na stronie głównej portalu pojawił się nowy, dwuczęściowy blok - po lewej stronie jest [niespodzianka], a po prawej - będzie publikowany co kilka dni kolejny odcinek prezentacji

 

Zalogowani użytkownicy mają lepiej... ;)

  • kalendarz portalu w menu Odpady komunalne i selektywne prezentuje tylko terminy ich dotyczące (podobnie jak w InfoPanelu)
  • na stronie głównej lewa część nowego bloku jest dla nich widoczna ;) - to taka forma bonusu za zarejestrowanie się na portalu :)