Reklama

 

X Rajd Rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

X Rajd Rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

Ruszyły zapisy na największe wydarzenie turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim – X rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego, który organizuje Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 - 26 kwietnia 2020 roku.

Rowerzyści pokonają wspólnie dystans około 260km (150km pierwszego dnia oraz 110km drugiego dnia). Trasa prowadzi przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz przez Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech. Uczestnicy rajdu będą jechać w grupach turystycznym tempem (20 -25 km/h) i wspólnie delektować się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego.

Tradycją kultywowaną od wielu lat podczas corocznego rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego organizowanego przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus jest zbiórka środków na rowery dla dzieci. Rowery przez minione lata trafiały m.in. do dzieci wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie oraz do wychowanków Domu Dziecka w Trzcińsku - Zdroju.


Po rozpoczęciu zapisów błyskawicznie swoje zgłoszenia przesłało ponad 500 rowerzystów z całej Polski, a także obywatele Niemiec oraz Ukrainy. Tradycyjnie największą grupą spoza Pomorza Zachodniego są Ślązacy, których zgłosiło się przeszło stu. Wśród rowerzystów, którzy już potwierdzili udział w kwietniowym objeździe Zalewu Szczecińskiego są także mieszkańcy województw: lubuskiego, dolnośląskiego, kujawsko - pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i pomorskiego.

W tym roku po raz pierwszy współorganizatorem wydarzenia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Rajd co roku obejmują swoimi patronatami Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Szczecin. Wydarzenie odbywa się dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy kilkudziesięciu wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, wsparciu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz policjantów na terenie gmin przez które przejeżdżają uczestnicy rajdu, a także wielu instytucji, firm i organizacji.

IX Rajd dookoła Zalewu Szczecińskiego - 2019


"10. jubileuszowy rajd to dla nas ogromne wyzwanie organizacyjne ale tym samym jesteśmy dodatkowo zmotywowani do pracy aby było to wydarzenie pozytywnie  zapamiętane przez uczestników. Odwiedzi nas ogromna rzesza rowerzystów z całej Polski chcemy im pokazać nasz klub i region z jak najlepszej strony. Już odliczamy dni do startu" - powiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz organizator wydarzenia.

 

"Ogromnie cieszę się, że na przestrzeni 10 lat wydarzenie ewoluowało z kilkuosobowego rajdu do największego wydarzenia turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim. Ogromna praca i niesamowite zaangażowanie kilkudziesięciu wolontariuszy, wsparcie policji oraz wielu instytucji sprawiły, że rajd dookoła Zalewu Szczecińskiego stał się wydarzeniem ściągającym na Pomorze Zachodnie miłośników turystyki z wielu zakątków Polski oraz gości z innych krajów." - dodał Paweł Malinowski, prezes  Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz organizator wydarzenia


Info: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama