Reklama r2m

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego: jak i na kogo możemy głosować

Wybory do Parlamentu Europejskiego: jak i na kogo możemy głosować


W trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego wskażemy 53 europosłów i europosłanek, którzy będą reprezentowali nasz kraj.

Głosujemy poprzez postawienie tylko jednego znaku "X" na karcie do głosowania w kratce obok nazwiska wybranego kandydata. Znak "X" można umieścić tylko jeden raz.

Brak takiego znaku na karcie do głosowania lub postawienie więcej niż jednego znaku "X" spowoduje utratę ważności głosu.

Na kogo możemy głosować w okręgu wyborczym nr 13 - przedstawiamy w artykule.

 

W naszym okręgu wyborczym zarejestrowano 7 list, a na nich łącznie 68 kandydatów:

 

Lista nr 1: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  1. Michał Tomasz KAMIŃSKI, politolog, zam.: Józefów,
    członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów
  2. Maja Ewa NOWAK, parlamentarzysta, zam.: Bytom Odrzański,
    członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  3. Jarosław Michał RZEPA, inżynier ogrodnictwa, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  4. Ernest Henryk CIĘŻKOWSKI, student, zam.: Szczecin,
    nie należy do partii politycznej
  5. Helena Maria RUDZIS-GRUCHAŁA, ekonomistka, zam.: Czernin,
    członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  6. Agnieszka Bożena SŁAWIAK, nauczyciel osób z niepełnosprawnością intelektualną, zam.: Lubniewice,
    nie należy do partii politycznej
  7. Jolanta STARZEWSKA, wyższy urzędnik samorządowy, zam.: Świebodzin,
    członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  8. Tomasz SIEMIŃSKI, prezes, zam.: Zielona Góra,
    członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  9. Cezary Piotr PAKULSKI, lekarz, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  10. Łukasz PORYCKI, wyższy urzędnik samorządowy, zam.: Zielona Góra,
    członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

 

Lista nr 2: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  1. Magdalena SOSNOWSKA, ekonomista, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  2. Marcin Bartosz SOWIŃSKI, lekarz, zam.: Pucice,
    członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  3. Dariusz OLECH, diagnosta laboratoryjny, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  4. Urszula BAGDZIŃSKA, nauczyciel, zam.: Dobra,
    członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
  5. Andrzej Mariusz SULAWIAK, zarządzający przedsiębiorstwem, zam.: Pilchowo,
    nie należy do partii politycznej
  6. Aleksandra Zofia TERESIŃSKA, zarządzający przedsiębiorstwem, zam.: Myśliborki,
    członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  7. Jakub Bogusław JAGIEŁŁO, programista aplikacji, zam.: Kłodawa,
    członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  8. Izabela JABŁOŃSKA, gospodyni domowa, zam.: Warnowo,
    członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  9. Łukasz PODOLSKI, marynarz żeglugi śródlądowej, zam.: Wolin,
    członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  10. Marcin SYGUTOWSKI, przedsiębiorca, zam.: Brzeźnica,
    członek partii politycznej: Ruch Narodowy

 

Lista nr 3: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-NORMALNA POLSKA W NORMALNEJ EUROPIE

  1. Krzysztof ŁOPATOWSKI, adwokat, zam.: Gorzów Wielkopolski,
    nie należy do partii politycznej
  2. Iwona Barbara MALISZEWSKA, inżynier ochrony środowiska i kształtowania krajobrazu, zam.: Kędzierzyn,
    nie należy do partii politycznej
  3. Jerzy Zenon ŚLADOWSKI, przedsiębiorca, zam.: Lubsko,
    nie należy do partii politycznej
  4. Agnieszka Małgorzata ADOLIŃSKA, kontroler jakości, zam.: Lubsko,
    nie należy do partii politycznej
  5. Paweł Józef LIPKO, przedsiębiorca, zam.: Gorzów Wielkopolski,
    nie należy do partii politycznej
  6. Maria NIEWIADOMSKA, przedsiębiorca, zam.: Lubsko,
    nie należy do partii politycznej
  7. Agnieszka Edyta OLECHNOWSKA, sprzedawca, zam.: Gorzów Wielkopolski,
    nie należy do partii politycznej
  8. Magdalena MAŁACHOWSKA, sprzedawca, zam.: Gorzów Wielkopolski,
    nie należy do partii politycznej
  9. Mariusz Piotr HOŁOWNIA, inżynier poligrafii, zam.: Police,
    nie należy do partii politycznej

 

Lista nr 4: KOMITET WYBORCZY POLEXIT

  1. Janusz Leszek ŻUREK, elektryk, zam.: Kraków,
    członek partii politycznej: PolExit
  2. Paweł Antoni JASICA, dziennikarz, zam.: Kraków,
    nie należy do partii politycznej
  3. Alicja Danuta ZIEMBA, specjalista do spraw zarządzania, zam.: Kraków,
    nie należy do partii politycznej
  4. Michał Krzysztof ŚLUSARCZYK, inżynier teleinformatyk, zam.: Kraków,
    nie należy do partii politycznej
  5. Donata Anna ADAMCZYK-KACZOR, rolnik, zam.: Kraków,
    nie należy do partii politycznej
  6. Małgorzata FORTOŃSKA, magazynier-logistyk, zam.: Dąbrowa Górnicza,
    nie należy do partii politycznej
  7. Dariusz Filip BIENIEK, ogrodnik, zam.: Stalowa Wola,
    nie należy do partii politycznej
  8. Teresa Iwona ROŚ, sekretarka, zam.: Zederman,
    nie należy do partii politycznej
  9. Alicja Wiktoria HAJDUK, kierownik do spraw marketingu, zam.: Kraków,
    nie należy do partii politycznej

 

Lista nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

  1. Bartosz Adam ARŁUKOWICZ, lekarz, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  2. Elżbieta Anna POLAK, parlamentarzysta, zam.: Zielona Góra,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  3. Izabela PIOTROWICZ, urzędnik samorządowy, zam.: Gorzów Wielkopolski,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  4. Witold PAHL, radca prawny, zam.: Chwalęcice,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  5. Urszula PAŃKA, nauczyciel, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  6. Katarzyna OSOS, radca prawny, zam.: Łagów,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  7. Robert DOWHAN, parlamentarzysta, zam.: Jasień,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  8. Anna PASTUSIAK, politolog, zam.: Choszczno,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  9. Karolina Krystyna SIWEK, architekt, zam.: Białogard,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  10. Wiktor TOŁOCZKO, nauczyciel, zam.: Pyrzyce,
    członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

 

Lista nr 6: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA

  1. Włodzimierz CIMOSZEWICZ, poseł do parlamentu europejskiego, zam.: Białowieża,
    nie należy do partii politycznej
  2. Anita Agnieszka KUCHARSKA-DZIEDZIC, nauczycielka akademicka, zam.: Zielona Góra,
    członek partii politycznej: Nowa Lewica
  3. Sandra Beata KIELNIK-KAŁUŻNA, pedagog-logopeda, zam.: Kołobrzeg,
    członek partii politycznej: Nowa Lewica
  4. Tadeusz JĘDRZEJCZAK, nauczyciel, zam.: Chwalęcice,
    członek partii politycznej: Nowa Lewica
  5. Izabela KOWALCZYK, nauczyciel, zam.: Drawno,
    członek partii politycznej: Nowa Lewica
  6. Tomasz Piotr KRÓLIKOWSKI, nauczyciel akademicki, zam.: Budzistowo,
    nie należy do partii politycznej
  7. Aleksandra SOBCZAK, socjolog, zam.: Kostrzyn nad Odrą,
    członek partii politycznej: Nowa Lewica
  8. Natalia HAJEWSKA, student, zam.: Stargard,
    członek partii politycznej: Lewica Razem
  9. Maria JAWORSKA, nauczycielka, zam.: Kunowice,
    członek partii politycznej: Nowa Lewica
  10. Bartosz Stanisław BASZCZYŃSKI, ekonomista, zam.: Szczecin,
    nie należy do partii politycznej

 

Lista nr 7: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. Joachim Stanisław BRUDZIŃSKI, parlamentarzysta, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  2. Elżbieta RAFALSKA, nauczyciel akademicki, zam.: Gorzów Wielkopolski,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  3. Małgorzata Joanna GOLIŃSKA, leśnik, zam.: Szczecinek,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  4. Jerzy Marian MATERNA, parlamentarzysta, zam.: Zielona Góra,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  5. Artur Lesław SZAŁABAWKA, parlamentarzysta, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  6. Władysław DAJCZAK, mechanik, zam.: Strzelce Krajeńskie,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  7. Michał JACH, ekonomista, zam.: Stargard,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  8. Małgorzata Barbara GOŚNIOWSKA-KOLA, nauczyciel, zam.: Przyczyna Górna,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  9. Agnieszka KURZAWA, przedstawiciel władzy samorządowej, zam.: Szczecin,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  10. Paweł Maciej SZEFERNAKER, prawnik, zam.: Warszawa,
    członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Tekst: Grzegorz Krakowiak
Grafika: https://elections.europa.eu/pl

 

Reklama r6s