Reklama

 

Weekend Otwartych Ogrodów - Mierzyn, Bezrzecze i Gmina Dobra

Weekend Otwartych Ogrodów - Mierzyn, Bezrzecze i Gmina Dobra


Weekend Otwartych Ogrodów to pilotażowy projekt nawiązujący do podobnych, popularnych wydarzeń tego rodzaju w Wielkiej Brytanii - który realizuje Stowarzyszenie Carpe diem z Dobrej.

W ramach tego projektu odbędą się w dniach 29-20 maja 2021 r. cykle wydarzeń w obiektach rekreacyjnych w Mierzynie i Bezrzeczu oraz Łęgach, a także zwiedzanie prywatnych ogrodów na terenie Gminy Dobra. Program jest niezwykle bogaty - prezentujemy go w całości poniżej.

Uwaga! Zgłoszenia na warsztaty oraz objazdowe wycieczki po ogrodach należy wysyłać e-mailem na adres: .

 

 

Program wydarzeń:

 

29.05.2021 r. (sobota)

Teren Sportowo-Rekreacyjny "Mierzynianka"

  • 9.00-18.30 Jarmark i pchli targ
  • 9.00-18.30 Akcja charytatywna na rzecz Saruni https://www.facebook.com/groups/212296287385809/
  • 9.30 Oficjalne otwarcie projektu i śniadanie na trawie
  • 10.00 Pokaz florystyczny - Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja
  • 11.00 Joga - Elena Malinova
  • 11.00 Warsztaty dla dzieci - domki dla pożytecznych owadów (namiot warsztatowy) - Łukasz Krykowski, Zielony Kombinat
  • 11.30-17.00 Porady na temat zdrowego żywienia i aktywności fizycznej (namiot GCKiB) - Andrzej Bartłomowicz, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej
  • 12.00 Pokaz psów ratowniczych - GPR OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratonicze
  • 12.30 Pokaz florystyczny - dr hab. inż. Piotr Salachna, prof. ZUT
  • 13.00 Warsztaty - karmniki dla ptaków (namiot warsztatowy) - Łukasz Krykowski, Zielony Kombinat
  • 13.30 Garden Fitness - Andrzej Bartłomowicz, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej
  • 14.00 Warsztaty - malowanie ceramiki (namiot warsztatowy) - Kreatywne Wtorki - Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach
  • 14.30 Konkursy i zabawy dla dzieci - Mierzynianki, Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzynie
  • 15.30 Taniec pod chmurką - Sylwester Sołtysiak, JSS
  • 16.00 Warsztaty wokalne - ludowość w mojej gminie (namiot warsztatowy) - Maria Wardak, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej
  • 16.30 Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej - Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie
  • 17.00 Instruktaż Nordic Walking - Andrzej Bartłomowicz, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej
  • 17.30 Występy artystyczne, prezentacje
  • 18.30 Zakończenie jarmarku

 

Prywatne ogrody: Mierzyn, Dołuje, Kościno, Wąwelnica, Redlica, Wołczkowo

  • 9.00 Warsztaty "Malowanie na jedwabiu", ogród w Dołujach - Dorota Kowalczyk, Kreatywne Wtorki - Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach
  • 10.00-17.00 Indywidualne zwiedzanie ogrodów
  • 11.00-15.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach (gr. 1)
  • 11.00 Warsztaty dla dzieci "Ogrody wróżek", ogród w Mierzynie - Magdalena Sierguć Stowarzyszenie Carpe diem
  • 11.30 Warsztaty "Szycie lalek" , ogród w Dołujach - Alina Bedorf, Kreatywne Wtorki - Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach
  • 12.00 Warsztaty "Pieczenie podpłomyków", ogród w Dołujach - Zyta Ciechanowicz, Kreatywne Wtorki - Koło Gospodyń Wiejskich w Dołujach
  • 12.30 Garden Fitness, ogród w Wołczkowie - Elena Malinowa
  • 12.30 Warsztaty dla dzieci "Ogrodowe lampiony", ogród w Mierzynie - Magdalena Sierguć Stowarzyszenie Carpe diem
  • 13.00 Warsztaty "Pieczenie pizzy w ogrodowej kuchni", ogród w Dołujach - Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja
  • 14.00-17.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach (gr. 2)
  • 15.00 Warsztaty "Pieczenie bułeczek w piecu chlebowym, gotowanie dżemu truskawkowego na kuchni z fajerkami" - Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja

 

30.05.2021 r. (niedziela)

Teren Sportowo-Rekreacyjny w Bezrzeczu

  • 10.00-17.00 Jarmark i pchli targ
  • 10.00-17.00 Akcja charytatywna na rzecz Bruna https://www.facebook.com/bruno.waszczuk/
  • 10.00-17.00 Kiermasz książek
  • 10.00 Joga - Elena Malinova
  • 10.30 Warsztaty dla dzieci - domki dla pożytecznych owadów (namiot warsztatowy) - Rafał Staszczyk, Pracownia Plantacja
  • 11.00 Konkursy sportowe, Andrzej Grochowski, LZS Bezrzecze:
    • Dzieci młodsze
      • Rzut woreczkiem na tarcze
      • Bieg w workach
      • Lasso
    • Dzieci starsze
      • strzelanie z łuku do tarczy
      • slalom z piłeczką
      • bieg na szczudłach
  • 11.30 Warsztaty florystyczne "Kompozycje kwiatowe w szkle" (namiot warsztatowy), Marzena Krysińska, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej
  • 12.00 Pokaz psów ratowniczych - GPR OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratonicze
  • 12.30 Warsztaty ogrodnicze "Podręczne ogródki" (namiot warsztatowy) - Halina Sromek, Stowarzyszenie Nasz Bezrzecze
  • 13.00 Zajęcia rehabilitacyjne
  • 13.30 Warsztaty "Łapacz snów" (namiot warsztatowy), Renata Bieńczak, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej
  • 14.00 Konkursy sportowe, Andrzej Grochowski, LZS Bezrzecze:
    • Dziecko + rodzic
      • ślepiec
      • wyścigi z balonem
      • piłka parzy lub szukamy domu
    • Dorośli:
      • rzut beretem
      • rzut lotką do tarczy
      • strzały z łuku do tarczy                                                                                 
  • 14.30 Warsztaty "Ozdobne domki ogrodowe", (namiot warsztatowy), Luiza Supernak,
  • 15.30 Taniec pod chmurką - Sylwester Sołtysiak, JSS
  • 16.30  Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej - Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie
  • 17.00  Zakończenie jarmarku



Prywatne ogrody: Bezrzecze, Dobra, Buk, Łęgi, Rzędziny i Stolec

  • 10.00-17.00 Indywidualne zwiedzanie ogrodów
  • 11.00-15.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach (gr. 1)
  • 10.00 Warsztaty "Poidełka dla ptaków", ogród w Dobrej - Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka
  • 11.00 Warsztaty "Ziołowniki", ogród w Dobrej, Magdalena Pulwer
  • 11.30 Warsztaty "Donice z recyklingu", ogród w Dobrej - Mira Kwaśniewska, Pracownia Maciejka
  • 12.00  Zajęcia rehabilitacyjne w ogrodzie, ogród w Dobrej
  • 13.00 - Warsztaty decoupage dla dzieci, ogród w Buku, Stowarzyszenie Społeczność w sieci
  • 14.00-17.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach (gr. 2)
  • 15.00 Wycieczka piesza po Rzędzianach śladami Elizabeth, warsztaty literackie - Elżbieta Bruska, Stowarzyszenie Carpe diem

 

Teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Łęgach (Projekt "Bioróżnorodność we wsi ŁĘGI")

  • 13.00 Warsztaty "Karmniki dla ptaków" - Rafał Staszczyk Pracownia Plantacja
  • 13.00 Warsztaty "Poidełka dla ptaków" - Mira Kwaśniewska Pracownia Plantacja
  • 13.00 Warsztaty "Domki dla owadów" - Łukasz Krytkowski Zielony Kombinat
  • 15.00 Warsztaty "Karmniki dla ptaków" - Rafał Staszczyk Pracownia Plantacja
  • 15.00 Warsztaty "Poidełka dla ptaków" - Mira Kwaśniewska Pracownia Plantacja
  • 15.00 Warsztaty "Domki dla owadów" - Łukasz Krytkowski Zielony Kombinat

 Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl , Stowarzyszenie Carpe diem - https://www.facebook.com/stowarzyszeniecarpediem20

 

Reklama