Reklama r2m

 

Wakacje 2022 w Gminie Dobra - moc atrakcji, także w Mierzynie

Wakacje 2022 w Gminie Dobra - moc atrakcji, także w Mierzynie


Skończyły się wakacje i czas na szkolne obowiązki. Ale podsumujmy może krótko atrakcje dla dzieci, jakie były przygotowane w naszej gminie w te wakacje.

Przed rokiem pisaliśmy o ofercie wakacyjnej w placówkach GCKiB w Gminie Dobra i krytycznie o mizernej ofercie dla dzieci z Mierzyna. Dlatego teraz przyglądaliśmy się, jak wyglądała oferta w tym roku, jakie przygotowano atrakcje.

Nie ukrywam, że tym razem widać dużą zmianę "na plus", zwłaszcza w Mierzynie.


W artykule Oferta wakacyjna bibliotek i klubów w Gminie Dobra (z 2021-07-04) podsumowaliśmy, na ile dni w filiach i klubach GCKiB naszej gminy przygotowano zajęcia na wakacje'2021. Wówczas także krytycznie podsumowaliśmy, że w Mierzynie - największej miejscowości Gminy Dobra - oferta wyglądała najgorzej.

A co zmieniło się w tym roku?

Oferta zajęć w klubach lub bibliotekach GCKiB wyglądała bogato - w poszczególnych placówkach zaplanowano w okresie wakacyjnym zajęcia na:

  • w Dobrej: 28 dni wakacyjnych
  • w Wołczkowie: 22 dni wakacyjne w sierpniu
  • w Dołujach: 30 dni wakacyjnych
  • w Rzędzinach: 36 dni wakacyjnych
  • w Stolcu: 34 dni wakacyjne
  • w Wąwelnicy: 17 dni wakacyjnych
  • w Bezrzeczu: 27 dni wakacyjnych
  • w Skarbimierzycach: 33 dni wakacyjne

To podsumowanie oferty dla 8 placówek i jest ona ilościowo podobna do oferty sprzed roku.  Zajęcia zaplanowano w zróżnicowanych godzinach, a ich oferta była bogata i różnorodna.

I tak np. dzieci w Bezrzeczu robiły naprasowywanki, podstawki pod telefon lub tablet, lody arbuzowe, sałatkę owocową, szalały z bańkami mydlanymi czy budowały na warsztatach z Edukido.

W Dołujach robili naleśniki i pyszne babeczki, kolorowali latarnie morskie, robili pudełka z wizerunkiem kota czy miękkie poduszki samodzielnie szyjąc na maszynie.

Z kolei w Stolcu dzieci tworzyły kolorowe obrazy ze sznurków skręcanych, kolorowe skarbonki, poznawały rekwizyty cyrkowe, grali w kółko i krzyżyk.

W Wołczkowie natomiast tworzono ogromne malunki naskalne, obrazy z suszonych, polnych kwiatów, przepiękne amulety i wydrapywanki.

 

A co w Mierzynie?

Przed rokiem dla mierzyńskich dzieci plany były na... 5 dni wakacyjnych. Słownie: pięć dni.

Wygląda jednak na to, że to przeszłość. W połowie lipca 2021 r. ruszyła na Mierzyniance świetlica gminna. Od razu z ambitnymi pomysłami i ciekawymi zajęciami. Szybko okazało się, że teza o mierzyńskich dzieciach i ich rodzicach zainteresowanych głównie zajęciami w Szczecinie jest chybiona.

Dzieci jeździły do Szczecina, bo po prostu w Mierzynie nie było dla nich zajęć. Sytuacja pogorszyła się, gdy z Mierzynem "rozstała się" Fabryka Inspiracji - miejsce, w którym dzieci ciekawie mogły spędzać czas.

Wakacje 2022 to w Mierzynie zdecydowanie lepsza oferta dla dzieci niż przed rokiem - w samej filii bibliotecznej GCKiB zaplanowano zajęcia na 24 dni, czyli niemal 5 razy więcej niż przed rokiem. Wśród zajęć były m.in. gry, warsztaty szycia, malowanie, budowanie domków czy skarbonek.

Z kolei Świetlica Mierzynianka realizowała tak ciekawy program, że chętnych było więcej niż miejsc. Pod koniec lipca b.r. wszystkie listy chętnych na zajęcia do końca wakacji były już zapełnione! Zainteresowanie ofertą świetlicy było bardzo duże, wiele było przypadków takich, że dzieci czekały "w rezerwie" na ewentualne zwolnienie się miejsca. Z tego, co mi wiadomo - zainteresowanie zajęciami w świetlicy nie spada, a niektóre zajęcia (jak np. warsztaty robienia zawieszek) biły rekordy frekwencji.

 

Tak więc tegoroczne wakacje w naszej gminie wyglądały na ciekawe, atrakcyjne i można życzyć sobie, aby nasze dzieci co roku miały możliwość tak ciekawie spędzać czas.


Informacja własna

 

Reklama r6s