Reklama

 

V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - zapisy na portalu Mierzyn

V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - zapisy na portalu Mierzyn


27 czerwca 2021 r. odbędzie się V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Trwają zapisy i gorąco zachęcamy do udziału!

Ponownie Gryfus powierzył Redakcji dziennika Mierzyn przeprowadzenie zapisów na rajd.

Jak ostatnio - konieczność zapisów wynika z ograniczeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa. Łączna liczba uczestników nie może przekroczyć 150 osób. Rejestracji można dokonać po podaniu e-maila i kilku dodatkowych informacji.

 

Gryfus do współpracy przy projekcie zaprosił Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz mierzyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz My w Gminie Dobra. Partnerem wydarzenia tradycyjnie jest Centrum Handlowe Ster na którego patio rowerzyści zakończą rajd.

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie (około 10km/h) pokonają dystans 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Po dotarciu do patio Centrum Handlowego Ster rowerzyści otrzymają pamiątkowe medale oraz poczęstunek. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzą konkursy dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, w tym dzieci, które są w stanie w tempie około 10km/h pokonać dystans 15 kilometrów. Uczestnictwo dzieci dozwolone WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Organizatorzy przypominają, że na gryfusowych wydarzeniach wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Bezpieczeństwo uczestników jest priorytetem.
Udział w wydarzeniu tradycyjnie jest bezpłatny.

 

 

Ze względu na trwającą epidemią w tegorocznej edycji maksymalnie będzie mogło wziąć udział 150 osób. Uczestnicy rajdu będą zobowiązani do zachowania innych ograniczeń wynikających z tego rozporządzenia o których informuje organizator wydarzenia.
Ze względu na obowiązujące ograniczenia udział w rajdzie wymaga OBOWIĄZKOWEJ rejestracji.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała środki na organizację wydarzenia w ramach Programu Społecznik z budżetu województwa zachodniopomorskiego.
Dzięki tej dotacji uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale, dzieci - odblaskowe kamizelki rowerowe, a zwycięzcy konkursów – nagrody.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1294691934258399

Link do zapisów: https://mierzyn.pl/gryfus-zapisy

Trasa rajdu: https://www.traseo.pl/trasa/v-mierzynski-rodzinny-rajd-rowerowy


Info i foto - Szczecinski Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama