Reklama

 

V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - podsumowanie Gryfusa

V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy - podsumowanie Gryfusa

W ostatnią niedzielę odbył się V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, o którym pisaliśmy krótko wczoraj udostępniając obszerną fotorelację.

Dzisiaj - oficjalne podsumowanie Rajdu przez organizatora - Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Dzięki Gryfusowi nasza fotogaleria z rajdu pojawiła się w wielu miejscach, nabierając medialnego rozgłosu.

Rajd zgromadził ponad 120 miłośników turystyki rowerowej z Mierzyna oraz innych miejscowości Gminy Dobra i Pomorza Zachodniego.
Nie tylko dopisała frekwencja, ale także pogoda, która była idealna do pokonania trasy. Było ciepło, ale nie upalnie. Na rajd przybyło wiele dzieci ze swoimi rodzicami i dziadkami stąd tempo przejazdu było dostosowane właśnie do najmłodszych uczestników wydarzenia. Rowerzyści delektując się pięknem Mierzyna pokonali wspólnie 15 km.

Nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzenia czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Organizatorzy przygotowali duży zapas wody, aby uczestnicy rajdu mieli możliwość uzupełnienia swoich zapasów.
Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus od wielu lat apeluje o jazdę na rowerach w kaskach stąd organizatorów ucieszył fakt, że niemal wszystkie dzieci i zdecydowana większość dorosłych była wyposażona w odpowiednie kaski.
Udział w rajdzie był tradycyjnie bezpłatny. Na organizację wydarzenia Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał dotację w ramach Programu Społecznik z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Dzięki pozyskanym środkom zakupiono m.in. pamiątkowe medale przedstawiające wiatrak koźlak z XIX wieku, odblaskowe kamizelki rowerowe, wodę oraz nagrody dla uczestników konkursów.

"Ponad stu uczestników, w tym kilkadziesiąt kochanych dzieciaków. Atmosfera i pogoda super. Zabezpieczenie przez policję. No i Ci najmniejsi bohaterowie: 4, 4,5 roku na dwóch kółkach, 15 km jazdy. Radość w oczach dzieci najlepszym wynagrodzeniem za ten rajd. Jestem z Was dumny, Krasnale. I szczęśliwy" – powiedział na zakończenie rajdu Damian Kiszczak, wolontariusz Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

"Serce się raduje kiedy widzimy jak całe rodziny jadą wspólnie na rowerach i coraz bardziej wciągają się w tą formę spędzania wolnego czasu. Cieszymy się, że widać efekty zachęcania do jazdy w kasakach i z rajdu na rajd coraz więcej uczestników podąża trasą rajdu w kaskach. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem" – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus i założyciel Rowerowego Mierzyna.

Info: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

 

Reklama