Reklama r2m

 

Ultra Gryfus Kids 2022 - Zawody rowerowe dla dzieci

Ultra Gryfus Kids 2022 - Zawody rowerowe dla dzieci


W ramach piątej edycji ultramaratonu dookoła Zalewu Szczecińskiego - Ultra Gryfus 2022 zostanie zorganizowana druga edycja rowerowych zawodów dla dzieci - Ultra Gryfus Kids 2022. Wolontariusze szczecińskiego klubu chcą w ten sposób zachęcić najmłodszych adeptów jazdy na rowerze do rywalizacji w formie zabawy.

Zawody Ultra Gryfus Kids 2022 odbędą się w najbliższą niedzielę (tj. 4 września) na szczecińskiej Łasztowni. Wydarzenie jest adresowane do dzieci do lat 10.

 

Młodzi rowerzyści będą rywalizować na dystansie kilkuset metrów. Start w zawodach jest możliwy zarówno na rowerkach biegowych jak i tradycyjnych rowerach. Rowerzyści będą starować trójkami więc każdy z nich stanie na podium, otrzyma pamiątkowy medal i nagrodę oraz poczęstunek.

Każdy uczestnik zawodów musi posiadać sprawny rower oraz obowiązkowo kask. Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji. W przypadku jeżeli nie zostanie osiągnięty limit zawodników podczas zapisów elektronicznych będzie także możliwość zapisania się na zawody w niedzielę o godz. 12.30 na Łasztowni.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus na organizację wydarzenia pozyskała środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz tzw. małą dotację z budżetu Miasta Szczecin.
Partnerem wydarzenia jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Link do zapisów: https://gryfus.szczecin.pl/ultrakids2022

Link filmu z ubiegłorocznej edycji wydarzenia: https://youtu.be/DsCPZiZ06EA


Info i foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s