Reklama r2m

 

UltraGryfusKids-2021

Ultra Gryfus Kids 2021 - zawody rowerowe dla dzieci


To kolejna impreza, którą zorganizowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - tym razem zawody dla dzieci, przeprowadzone na szczecińskiej Łasztowni.

I tutaj licznie wystąpili zawodnicy z Gminy Dobra - także 16 uczestników to mali mieszkańcy naszej gminy. Zabawa przygotowana dla dzieci do lat 10 była świetnie zrealizowana i zabezpieczona.

 

Można powiedzieć, że Ultra Gryfus Kids 2021 to "dziecko" Ultra Gryfusa - maratonu dla dorosłych. Zawody odbyły się w niedzielę, 12 września, jako pierwsza edycja tej imprezy, towarzyszącej Ultra Gryfusowi.

Dzieci podczas Ultra Gryfus Kids miały do pokonania od 100 do 200 metrów. W zawodach, które odbyły się na szczecińskiej Łasztowni, uczestniczyło ponad 100 dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

 

Start w zawodach był możliwy zarówno na rowerkach biegowych jak i tradycyjnych rowerach. Rowerzyści startowali trójkami i każdy z nich stanął na podium, otrzymał pamiątkowy medal i otrzymał pamiątkową czapkę z daszkiem. Każdy uczestnik zawodów musiał posiadać sprawny rower oraz obowiązkowo kask.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus na organizację wydarzenia pozyskała środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz tzw. małą dotację z budżetu Miasta Szczecin. Partnerem wydarzenia jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

 

"Bardzo cieszymy się, że dopisała frekwencja i obyło się bez upadków i kontuzji. Już dzisiaj zapraszamy dzieci na kolejną edycję Ultra Gryfus Kids, która odbędzie się w przyszłym roku" - powiedział Wojciech Marciniak, dyrektor zawodów i wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

"Radość dzieci jest dla nas największym podziękowaniem, więc już myślimy o kolejnej edycji zawodów. Nas wolontariusze po raz kolejni pokazali niesamowite zaangażowanie i cieszymy się ogromnie, że Ultra Gryfus Kids był zarówno sukcesem frekwencyjnym jak i organizacyjnym" - powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Zabawa była świetna, impreza bardzo dobrze zabezpieczona (m.in. cały czas dyżurowała przy mecie karetka pogotowia), a dzieci bardzo zadowolone z "poważnych, dorosłych" medali, fajnych czapeczek i hot-dogów po rywalizacji.

 

Impreza cieszyła się dużym uznaniem, co potwierdzali uczestnicy - np.: https://www.facebook.com/470450269733181/posts/4207871629324341/

Link do filmu z zawodów: https://www.youtube.com/watch?v=62OoIDts0Fo

Link do krótkiego filmu z drona: (realizacja: www.mierzyn.pl): https://www.youtube.com/watch?v=2HPls1N8yLU


Info i foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

 

Reklama r6s