Reklama.

 

Ultra Gryfus 2020  - III turystyczny ultramaraton rowerowy

Ultra Gryfus 2020 - III turystyczny ultramaraton rowerowy

W najbliższy weekend odbędzie się trzeci turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego - Ultra Gryfus 2020. Uczestnicy zawodów będą ścigać się na trasie prowadzącej wokół Zalewu Szczecińskiego przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz Meklemburgię - Pomorze Przednie w Niemczech.
Partnerem wydarzenia jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, dlatego start, meta i dekoracja zawodów odbędą się na Łasztowni.

Uczestnicy ultramaratonu wystartują w sobotę z Łasztowni wcześnie rano i pokonają dystans 250 kilometrów na terenie Polski i Niemiec. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina - Piotr Krzystka.

Organizatorzy do startu w zawodach zaprosili zarówno regularnie trenujących kolarzy jak i rowerzystów dla których będzie to pierwsza w życiu okazja do przekroczenia magicznej granicy 200 km. Wśród zgłoszonych zawodników są nie tylko mieszkańcy Pomorza Zachodniego, ale także goście z innych części Polski oraz obywatele Niemiec i Ukrainy.  Zawody mają na celu popularyzację kolarstwa oraz turystyki rowerowej, ale przede wszystkim promocję Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Wydarzenie może odbyć się dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz wsparciu finansowemu od wielu samorządów, instytucji oraz firm: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Gmina Miasto Szczecin, Gmina Stepnica, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, SuperDrob, Berlin Döner Kebap, Cukiernia Nova oraz Browar „Pod Zamkiem”.

 

„Cieszę się, że nasz  Ultra Gryfus stał się wydarzeniem w którym chce wziąć udział więcej osób niż mamy miejsc. To pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku rozwijając nasze zawody. Zawody sportowe to nowość w wydarzeniach organizowanych przez Gryfusa dlatego nadal uczymy się i musimy ciągle pracować by spełniać oczekiwania naszych uczestników” - powiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz dyrektor zawodów Ultra Gryfus.

„Ogromne zaangażowanie wolontariuszy oraz wsparcie wielu instytucji i sponsorów przełożyły się na wielki sukces jakim bez wątpienia był drugi turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Dlatego pragniemy kontynuować ten cykl i cieszymy się ogromnie, że pomimo trwającej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jesteśmy w stanie przy zachowaniu wymogów sanitarnych przeprowadzić trzecią edycję zawodów.”  - powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

 


Info/foto: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus - https://gryfus.szczecin.pl

 

Reklama