Reklama.

 

UG Dobra: Wydział ds. Obywatelskich i OŚ wyłączony z obsługi

UG Dobra: Wydział ds. Obywatelskich i OŚ wyłączony z obsługi


Od dzisiaj - 14 grudnia 2020r. - Wydział ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska UG Dobra z siedzibą w Wołczkowie przy ul. Lipowej 51 zostaje wyłączony z obsługi Interesantów do odwołania.

Powodem jest potwierdzenie zachorowań wśród pracowników Wydziału na Covid-19.

 

Utrzymujące się ryzyko dalszych zachorowań i spowodowany tym brak obsady pracowników (izolacja oraz kwarantanna) wymusił podjęcie takich działań.

UG Dobra informuje o sposobie obsługi:

 

Załatwianie spraw związanych z ewidencją ludności, meldunkami i dowodami osobistymi w związku z zamknięciem Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska

 

Dowody osobiste

Wniosek o wydanie dowodu osobistego oraz zgłoszenie utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego można złożyć wyłącznie internetowo, za pośrednictwem platformy ePUAP. Formularze internetowe dostępne są na stronie internetowej www.obywatel.gov.pl. Utrata dowodu wskutek kradzieży powinna być zgłoszona Policji, która unieważni dokument i wyda potwierdzenie (nie ma wówczas potrzeby przychodzenia w tej sprawie do urzędu).

Informujemy, że nie obowiązuje już rejonizacja przy składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego, dlatego można go złożyć do urzędu dowolnej gminy w Polsce.

Odbiór dowodu osobistego następuje osobiście i jest możliwy wyłącznie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu odbioru, nr tel. 91 311 22 81.

 

Zameldowania i wymeldowania

Sprawy meldunkowe można załatwiać internetowo, za pośrednictwem platformy ePUAP. Formularze internetowe dostępne są na stronie internetowej www.obywatel.gov.pl.

 

Działalność gospodarcza

Informujemy, że sprawy związane z działalnością gospodarczą można załatwiać w dowolnym urzędzie gminy w Polsce.

 

Dokumenty w formie papierowej można składać w Urzędzie Gminy Dobra w Dobrej przy ul. Szczecińskiej 16a.

Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy Państwa o wyrozumiałość.

Wójt Gminy Dobra
Teresa Dera


Info: UG Dobra - https://dobraszczecinska.pl

 

Reklama